S.Skvernelis susitiko su Japonijos Ministru Pirmininku S.Abe

Data

2018 10 12

Įvertinimas
1
Abe.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitikime su Japonijos Vyriausybės vadovu Shinzo Abe pažymėjo, kad Lietuvai Japonija yra svarbiausias politinis ir ekonominis partneris Azijoje. Šalis vienija bendros vertybės ir požiūris į globalius klausimus, abipusis interesas plėtoti dvišalį bendradarbiavimą.

„Labai džiaugiuosi, kad vizito metu turėjau galimybę pagerbti mūsų tautas vienijančio Japonijos diplomato, dirbusio Lietuvoje, Čiunės Sugiharos atminimą. Šio žmogaus žygdarbis visada liks pavyzdžiu ateities  kartoms. Esu giliai sujaudintas apsilankymo Hirošimos memoriale, kur pagerbėme atominio bombardavimo aukas. Lietuva, stipriai nukentėjusi nuo okupacinių režimų, itin brangina taikos ir stabilumo siekius. Noriu pabrėžti, kad Lietuvą ir Japoniją sieja bendri prioritetai branduolinės saugos srityje – suprantame branduolinių avarijų pamokų svarbą, būtinybę stiprinti branduolinę saugą dėl savo valstybių ir jų piliečių saugumo“,- sakė premjeras.  

Susitikimo metu pasidžiaugta aktyviai plėtojamais dvišaliais ekonominiais santykiais, kuriems impulsą neabejotinai suteikė Japonijos Ministro Pirmininko S. Abės vizitas Lietuvoje šių metų pradžioje, ypač išaugo dvišalė prekyba.

Pasak  Vyriausybės vadovo, dalyvavimas biotechnologijų parodoje „BioJapan 2018“ – puiki  proga pristatyti gyvybės mokslų sektorių, kuris yra sparčiausiai auganti ekonomikos šaka Lietuvoje. Greitu laiku įsigaliosianti  Japonijos ir Europos Sąjungos laisvos prekybos sutartis sudarys sąlygas plėsti tarpusavio prekybą.

Pabrėžta, kad pasirašytas Memorandumas dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje papildomai suaktyvins dvišalį bendradarbiavimą ypač svarbioje Lietuvai inovacijų srityje. Žmonių tarpusavio ryšius turėtų sustiprinti baigiama derinti dvišalė Darbo atostogaujant programa.

Susitikime su Japonijos Ministru Pirmininku S. Abe aptarta saugumo situaciją regionuose bei pasaulyje. Konstatuota, kad Lietuva ir Japonija, kaip bendramintės partnerės, turi daug potencialo stiprinant dvišalį bendradarbiavimą saugumo srityje. Lietuva remia Japonijos poziciją dėl Šiaurės Korėjos. Bendras interesas – kad visos šalys, vykdytų savo tarptautinius įsipareigojimus ir susilaikytų nuo veiksmų, kurie didina įtampą ir kelia grėsmę taikai bei saugumui regione. Anot S.Skvernelio, bendros vertybės ir gera valia visada įveikia šalis skiriančius geografinius atstumus.