BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Saugomos teritorijos gali būti labiau apsaugotos

Data

2007 11 21

Įvertinimas
0
Šiandien Vyriausybė pritarė Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo pakeitimų ir papildymų projektui.
Nauja Saugomų teritorijų įstatymo redakcija buvo priimta 2001-siais metais ir šiuo metu tai buvo bene mažiausiai keistas įstatymas Lietuvoje. Per penkerius įstatymo taikymo metus paaiškėjo, kad kai kurios nuostatos interpretuojamos skirtingai, sulaukta reikalavimų panaikinti galimybę statyti pastatus buvusių sodybų vietose, be to, keičiantis kitiems teisės aktams, reikia tobulinti ir šį. Dalis įstatymo pakeitimų susiję su reikalavimu į jį perkelti visas ES direktyvų nuostatas, o ne jų taikymu kitais teisės aktais, sąvokų patikslinimu. Esminiai pakeitimai susiję su ketinimais sudaryti sąlygas saugomų teritorijų būklės gerinimui, paveldo išsaugojimui.
Valstybiniuose draustiniuose siūloma atsisakyti galimybės statyti pastatus buvusių sodybų vietose, patikslinamos formuluotės dėl pirčių statybos už pakrantės apsaugos juostos ribų. Numatomi įstatymo 20 straipsnio, reglamentuojančio veiklą paviršinio vandens telkinių apsaugos zonose, pakeitimai turėtų padėti įgyvendinti ES teisės aktų reikalavimus, reglamentuojančius vandenų apsaugą bei užtikrinti, kad iki 2015 m. būtų pasiekta gera visų vandens telkinių būklė.
Siekiant išsaugoti biologinę įvairovę, pasiūlyta draustiniuose, valstybiniuose parkuose ir kitose saugomose teritorijose reglamentuoti genetiškai modifikuotų organizmų išleidimą į aplinką. Numatomi atvejai, kuriais valstybiniuose draustiniuose ir valstybiniuose parkuose žemės sklypai galėtų būti padalijami.
Įstatymo pataisomis siūloma aiškiau reglamentuoti, detalizuoti kompensacijų už saugomose teritorijose nustatytus veiklos apribojimus taikymą.
LR Seimo pavedimu Saugomų teritorijų įstatymą pasiūlyta papildyti atskiru straipsniu, skirtu Kuršių Nerijos nacionaliniam parkui.

2007-11-21