Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siekiama gerinti teisinės informacijos prieinamumą

Data

2004 12 22

Įvertinimas
0
Ministrų kabinetas patvirtino Visuomenės teisinio švietimo programą, kuri parengta 2005 – 2008 metams.
Šios programos tikslas – gerinti teisinės informacijos prieinamumą visuomenei, sukurti ilgalaikį teisinės sąmonės ugdymo pagrindą, ugdyti savarankiškai mąstantį Lietuvos Respublikos gyventoją, sugebantį savarankiškai pasinaudoti savo teisėmis ir vykdyti savo pareigas. Visuomenės teisinis švietimas apims Lietuvos ir Europos Sąjungos teisę.
Programoje išskiriamos prioritetinės tikslinės grupės – vaikai ir jaunimas, socialiai pažeidžiamiausios visuomenės grupės.
Įgyvendinant šią programą tikimasi, kad bus sukurta visuomenės teisinio švietimo sistema, teisinio švietimo priemonės bus vykdomos nuolat ir nuosekliai, gerės teisinės informacijos prieinamumas ir kils gyventojų teisinių žinių lygis.
Visuomenės teisinis švietimas susidės iš visuomenės teisinio ugdymo, informavimo ir konsultavimo. Ugdymo funkcijos koordinavimas pavedamas Švietimo ir mokslo ministerijai, o informavimą ir konsultavimą koordinuos Teisingumo ministerija.
Pagal programos nuostatas iki 2005 m. kovo 1 d. turės būti parengtos programos įgyvendinimo priemonės, kuriose itin daug dėmesio bus skiriama neformaliajam jaunimo ugdymui ir kaip įmanoma platesniam ir įvairesniam teisinės informacijos prieinamumui. Planuojama, jog ateityje teisinės informacijos prieigos vietos bus kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje. Taip pat planuojama suteikti plačias galimybes gauti teisinę informaciją interneto vartotojams ir teisinės informacijos prieigą internete įgyvendinti kaip e. valdžios paslaugą.
Iki šiol Teisingumo ministerija vykdė atskiras teisinio švietimo priemones. Kasmet būdavo tvirtinami teisinio visuomenės švietimo planai, pagal kuriuos visuomenė būdavo teisiškai šviečiama radijo, televizijos laidų, įvairių leidinių pagalba. Iki šiol 7 miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose, Varėnoje, Visagine) sukurtos teisinės informacijos prieigos vietos, rengiami gyventojų susitikimai su teisinių profesijų atstovais. Daugiau kaip dvejus metus veikianti internetinė konsultacijų sistema Teisingumo ministerijos interneto tinklalapyje suteikia galimybę ministerijos tinklapyje www.tm.lt rasti aktualiausius civilinės teisės ir civilinio proceso, baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso klausimus ir atsakymus į juos. Taip pat galima naudotis galimybe pateikti klausimus elektroniniu paštu. Daugelio šių priemonių įgyvendinimą jau kelis metus remia Jungtinių Tautų vystymo programa (JTVP) Lietuvoje.
Vykdant teisinio švietimo priemones, nuo šių mokslo metų pradžios Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai turi galimybę mokytis pagal Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva išleistą naują vadovėlį vyresniųjų klasių moksleiviams „Teisė kiekvienam“. Šio vadovėlio leidybą antrus metus iš eilės parėmė Teisingumo ministerija kartu su JTVP.

2004-12-22