BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siekiama išvengti skirtingo nuostatų išaiškinimo

Data

2007 11 21

Įvertinimas
0
Vyriausybė pritarė Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo patikslinimams.
Kadangi perduodamo neatlygintinai nuosavybėn atskirų nekilnojamojo turto rūšių vertė apskaičiuojama pagal skirtingus teisės aktus (žemės vertė apskaičiuojama pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką nustatytomis kainomis, pastatų – rinkos kainomis), o įstatymo 16 straipsnio 3 dalis buvo aiškinama skirtingai, todėl, siekiant išvengti įstatymo taikymo interpretacijų bei nurodyti konkrečius teisės aktus, pagal kuriuos vertinamas turtas, ir įteisinti egzistuojančią situaciją, siūloma įstatymo 16 straipsnio 3 dalį patikslinti, atliekant redakcinio pobūdžio pakeitimus.
Atlyginant už valstybės išperkamą žemę, mišką ir vandens telkinius, taip pat už žemę, mišką, vandens telkinius, kurių įstatymo nustatytais atvejais piliečiai nepageidauja susigrąžinti natūra, perduodamų neatlygintinai nuosavybėn žemės, miško, vandens telkinių vertė, mokamų pinigų suma turi būti apskaičiuojama pagal Vyriausybės patvirtintą vertinimo metodiką. Atlyginant už valstybės išperkamus gyvenamuosius namus, jų dalis, butus, taip pat gyvenamuosius namus, jų dalis, butus, kurių piliečiai įstatymo nustatytais atvejais nepageidauja susigrąžinti natūra, perduodamų neatlygintinai nuosavybėn pastatų, statinių ar jų dalių, butų vertė, mokamų pinigų suma turi būti apskaičiuojama pagal Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, atsižvelgiant į realią išperkamo turto ir perduodamo kito turto vertę atlyginimo metu. Atlyginant už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą vertybiniais popieriais, išduodamų vertybinių popierių skaičius bus nustatomas Vyriausybės nustatyta tvarka.

2007-11-21