BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siekiama sudaryti palankesnes darbo sąlygas meno kūrėjams

Data

2007 12 05

Įvertinimas
0

Vyriausybė pritarė Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo papildymo projektui ir teiks jį Seimui.
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas meno kūrėjo statusą turintiems asmenims išsinuomoti valstybės ilgalaikį materialųjį turtą ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui ne konkurso būdu, jeigu šie asmenys meno kūrybos veiklai vykdyti neturi patalpų nuosavybės teise ar nesinaudoja tokiomis patalpomis kitų daiktinių teisių ar sutarčių pagrindu.
Tarp meno kūriniams kurti reikalingų materialinių prielaidų labai svarbi yra individuali darbo vieta, kurios menininkams, nedirbantiems pagal darbo sutartį valstybės ar savivaldybių meno įstaigose, nesuteikia darbdaviai. Daugeliui menininkų yra labai aktualu turėti kūrybines dirbtuves (studijas). Tokias patalpas dėl kūrybos ypatumų privalo rasti ne tik tradicinio vaizduojamojo meno atstovai (tapytojai, grafikai, skulptoriai, architektai, dizaineriai, fotografai), bet ir kiti, šiandien labai įvairias estetiškumo kryptis jungiančiam menui atstovaujantys, menininkai – kino filmų kūrėjai, aktoriai, rašytojai, kompozitoriai, muzikai. Tokios patalpos negali sutapti su gyvenamuoju būstu, ypač tais atvejais, kai kuriamas didelių gabaritų kūrinys, kūrybos technologinio proceso metu naudojamos žmogaus sveikatai nuodingos medžiagos, skleidžiamas triukšmas ir kt. Laisvoje rinkoje jų įsigijimas, nuoma ir eksploatacija yra pernelyg brangūs ne tik jauniems menininkams, bet ir daugumai žymių šalies meno kūrėjų, kurie priversti kurti mažos nacionalinės meno rinkos sąlygomis. Išnuomojant Valstybės ilgalaikį materialųjį turtą viešų konkursų būdu, menininkai nėra pajėgūs konkuruoti su verslo struktūromis.
Nacionalinių valstybių parama menininkams, jiems įsigyjant ir išlaikant kūrybines dirbtuves (studijas), yra minima UNESCO ir ES rekomendacijose dėl menininko statuso.

2007-12-05