BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siūloma , kad Teisėjų tarybą sudarytų ir visuomenės atstovai

Data

2007 12 05

Įvertinimas
0
Ministrų kabinetas pritarė siūlymui keisti Konstitucijos 109, 110, 112, 114 straipsnius. Vyriausybės nutarimu iš esmės pritarta Seimo narių siūlomam straipsnių pakeitimo įstatymo projektui, kurio pagrindinis tikslas – stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais, priartinti teismų sistemą prie visuomenės. Siekiant šio tikslo įstatymo projekte siūloma: nustatyti, kad Teisėjų tarybą sudarytų ir visuomenės atstovai. Teisėjų taryba pataria Respublikos Prezidentui dėl teisėjų paskyrimo, paaukštinimo, perkėlimo ar atleidimo iš pareigų. Tokiu siūlomu reguliavimu siekiama didinti teisėjų karjeros skaidrumą, nustatyti, kad teisingumą
Šiuo metu Konstitucija nepalieka galimybių teismų darbe dalyvauti visuomenės atstovams – teismo tarėjams. Kartu (pagal Konstitucinio Teismo suformuotą praktiką) esamos teisėjų tarybos nariais gali būti tik teisėjai. Todėl numatoma, kad teismų darbe galės dalyvauti ir visuomenės atstovai – teismo tarėjai, tačiau tai, kokia apimtimi ši praktika bus taikoma (tik pareikalavus vienai iš bylos šalių, tik specialios kategorijos bylose, tik pirmos instancijos teismų darbe ir pan.), pagal kintančius poreikius ir galimybes, nustatys įstatymų leidėjas.
Kartu Vyriausybė siūlo Seimui įstatymo projektą tobulinti, kadangi jame nėra aiškiai nustatytas teismo tarėjų teisinis statusas, nenumatytos realios teismo tarėjų nepriklausomumo garantijos.

2007-12-05