BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siūloma ratifikuoti konvenciją dėl kovos su branduolinio terorizmo veiksmais

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0
Vyriausybė nutarė kreiptis į Prezidentą su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti Tarptautinę konvenciją dėl kovos su branduolinio terorizmo veiksmais.
Konvencija buvo priimta 2005 m. balandžio 13 d. Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.
Konvencijoje nustatomas valstybių bendradarbiavimo užkertant kelią branduolinio terorizmo aktams mechanizmas: apibrėžiamos su branduoliniu terorizmu siejamos nusikalstamos veikos, įtvirtinama kiekvienos valstybės pareiga nacionalinėje teisėje nustatyti baudžiamąją atsakomybę už tokias veikas, reglamentuojamos priemonės, skirtos valstybių bendradarbiavimui kovojant su Konvencijoje apibrėžtais nusikaltimais, nustatoma su terorizmo veiksmais siejamų branduolinių medžiagų apsauga ir įvardijamos kitos priemonės.
Pažymėtina, kad Konvencija nereglamentuoja nei ginkluotojų pajėgų veiklos ginkluoto konflikto metu, nei veiklos, kurią valstybės karinės pajėgos vykdo atlikdamos savo pareigas. Taip pat šiame dokumente nekeliamas klausimas, ar bus teisėta, jei valstybių ginkluotosios pajėgos panaudos branduolinį ginklą ar grasins jį panaudoti. Jų veiksmai ginkluoto konflikto metu reguliuojami remiantis tarptautinės teisės normomis.
Lietuva, kartu su kitomis valstybėmis signatarėmis, Konvenciją pasirašė 2005 m. rugsėjo 16 d.

2006-12-13