BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Stiprinama branduolinė sauga

Data

2007 11 21

Įvertinimas
0

Nutarta kreiptis į Prezidentą su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti Branduolinių medžiagų fizinės saugos konvencijos pakeitimą, priimtą 2005 m. liepos 8 d. Vienoje.
Šiuo metu galiojanti 1979 m. Branduolinių medžiagų fizinės saugos konvencija, prie kurios Lietuva prisijungė 1993 m.., reglamentuoja tik branduolinių medžiagų fizinę saugą jų tarptautinio gabenimo metu ir fizinę saugą jas naudojant, saugant ir gabenant šalies viduje. Konvencijos pakeitimas išplečia jos taikymo sritį – apima branduolinių objektų fizinę apsaugą nuo teroristinių aktų ir plačiau reglamentuoja branduolinių medžiagų naudojimą, saugojimą ir gabenimą šalies viduje bei nustato teisinę atsakomybę už teisės pažeidimus šioje srityje.
Šiuo metu prie Konvencijos pakeitimo yra prisijungę 12 šalių, tarp jų 4 ES šalys: Austrija, Bulgarija, Lenkija ir Rumunija. Lietuva, siekdama stiprinti branduolinių medžiagų ir branduolinių objektų fizinės saugos rėžimą, taip pat turi prijungti prie Konvencijos pakeitimo.

2007 11 21