BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Stiprinama laisvės atėmimo vietose laikomų asmenų alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimo kontrolė

Data

2007 12 27

Įvertinimas
0
Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo siūloma papildyti transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nustatymo taisykles. Jose numatoma galimybė laisvės atėmimo vietų pareigūnams atlikti alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimo kontrolę.
Vyriausybės nutarimo tikslas – papildyti Transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo ar apsvaigimo nustatymo taisykles, nustatant, kas ir kuo remiantis atlieka laisvės atėmimo vietose laikomų asmenų alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimo kontrolę.
Pagal nutarimą laisvės atėmimo vietų pareigūnai bus parengti atpažinti alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimo požymius, naudojant specialiąsias technines priemones, nustatyti, ar asmuo yra neblaivus, paimti tiriamąsias medžiagas ir atlikti tyrimus greitomis tyrimo priemonėmis. Jei laisvės atėmimo vietoje laikomas asmuo nesutiks su pareigūno atlikto alkoholio ar psichiką veikiančių medžiagų patikinimo rezultatais, tiriamoji medžiaga bus siunčiama į toksikologijos laboratoriją. Mykolo Riomerio universiteto Teismo medicinos instituto toksikologijos laboratorija laisvės atėmimo vietų siuntimu tyrimus atliks neatlygintinai.
Teisės aktuose yra nustatytas draudimas laisvės atėmimo vietose laikomiems suimtiesiems ir nuteistiesiems vartoti alkoholį, narkotines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas, tačiau per 2006 metus laisvės atėmimo vietose buvo nustatyta apie 1700 šio draudimo pažeidimo atvejų.

2007-12-27