Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su Europos komisaru – apie šalies ir užsienio ekonomikos perspektyvas

Data

2009 12 30

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius susitiko su Europos komisijos nariu, šiuo metu atsakingu už finansinį programavimą ir biudžetą, Algirdu Šemeta. Darbo pietų metu Premjeras ir Europos komisaras aptarė ekonominę ir finansinę situaciją, pasidalijo mintimis apie ekonomikos atsigavimo perspektyvas Lietuvoje, kitose Europos Sąjungos valstybėse ir pasaulyje.
Lietuvos ekonomikos perspektyvą Europos komisaras vertina optimistiškai. „Jei žiūrėsime į ekonomikos pokyčius per paskutiniuosius du ketvirčius, mano supratimu, yra pagrindo manyti, kad ekonomika kitais metais galėtų atrodyti geriau negu buvo prognozuota anksčiau“, – sakė eurokomisaras A. Šemeta.
Finansų ministerija gruodžio pabaigoje pagerino šių metų šalies ūkio smukimo prognozę – dabar ji prognozuoja 15, 2 proc., o ne 18, 2 proc. kaip prognozavo anksčiau.
„Tai priklausys nuo mūsų pagrindinių eksporto rinkų, nuo pasaulio ekonomikos, nuo Europos ekonomikos atsigavimo. Bet, kita vertus, liks tie patys iššūkiai, apie kuriuos esame ne kartą kalbėję – biudžetiniai iššūkiai, gana didelis nedarbas. Tam Vyriausybė skirs ypatingą dėmesį. Čia kai kurių Europos šalių patirtis mums gali būti tikrai naudinga, lygiai taip pat, kaip ir kitos Europos Sąjungos narės mokosi iš valstybių, turinčių daugiau patirties. Esame pasiruošę mokytis labai intensyviai“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
Ministras Pirmininkas ir Europos komisaras taip pat aptarė Europos Sąjungos struktūrinių fondų panaudojimo perspektyvas, Ekonomikos skatinimo planą, daugiabučių renovavimo paspartinimo galimybes.