BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Supaprastinta užsienyje nukentėjusiems pagalbos teikimo tvarka

Data

2007 12 19

Įvertinimas
0

Vyriausybė gruodžio pritarė nutarimo projektui, kuriuo supaprastinama materialinės pagalbos teikimo užsienio valstybėse nukentėjusiems Lietuvos piliečiams tvarka – sprendimą dėl materialinės pagalbos suteikimo priima Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos vadovas.
Pagal anksčiau galiojusią tvarką sprendimą dėl pagalbos teikimo galėjo priimti Lietuvos užsienio reikalų ministras arba jo įgaliotas asmuo. Kadangi paprastai materialinę pagalbą reikia suteikti nedelsiant ir dažnai ne darbo dienomis, tai priversdavo piliečius arba atsisakyti materialinės pagalbos, arba laukti, o tai dar padidina prašomos pagalbos dydį dėl papildomų išlaidų užsienio valstybėje.
Materialinę pagalbą užsienyje nukentėjusiems piliečiams gali teikti Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos. Materialinė pagalba Lietuvos piliečiams teikiama tik išimtiniais atvejais ir tik tada, kai nėra jokių galimybių nukentėjusiajam gauti materialinę pagalbą iš kitų šaltinių.
Materialinė pagalba teikiama būtinajai medicinos pagalbai suteikti, grįžimo į Lietuvą išlaidoms padengti ar kitais atvejais, kai nukentėjęs pilietis kreipiasi į atstovybę su prašymu suteikti materialinę pagalbą.
Materialinė pagalba piliečiui suteikiama ne grynaisiais pinigais, o pagal pateikiamus apmokėti dokumentus (sąskaitas, čekius ir kt.). Prieš suteikiant materialinę pagalbą, pilietis raštu patvirtina suteiktos materialinės pagalbos dydį ir įsipareigojimą atlyginti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos patirtas išlaidas.
Piliečiui negrąžinus suteiktos materialinės pagalbos per 3 mėnesius nuo sprendimo suteikti materialinę pagalbą dienos, materialinė pagalba išieškoma teisės aktų nustatyta tvarka.

2007-12-19