BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Sutarta paspartinti gyvybės mokslų plėtrą

Data

2019 12 06

Įvertinimas
0
IMG_5418.jpg

Šiandien Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (GMC) lankėsi Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Vizito metu aptartos galimybės paspartinti gyvybės mokslų industrijos plėtrą bei padidinti šios srities įmonių konkurencingumą. Diskutuota apie didesnes galimybes skatinti  jaunuosius talentus kurti naujas įmones, komercializuoti biomedicinos ir biofarmacijos pramonei svarbius Lietuvos mokslininkų atradimus.

„Šios Vyriausybės iniciatyva, kad gyvybės mokslų industrija iki 2030 m. generuotų 5 proc. šalies BVP, mums yra ne tik pripažinimas, kad aiškiai suprantame mūsų šalies lyderystę ir potencialą, bet ir iššūkis. Spartesniam augimui būtinos ir tam tikros sąlygos,  kuo sparčiau dėl jų susitarsime, tuo greičiau galėsime džiaugtis rezultatais. Vyriausybė yra pasiruošusi priimti reikiamus sprendimus, kurie padėtų katalizuoti mūsų gyvybės mokslų industrijos augimą ”, – sakė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.   

VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius pastebėjo, kad Vyriausybės investicijos į pasaulinio lygio gyvybės mokslų infrastruktūrą jau padarė didžiulį poveikį pritraukiant ir išlaikant geriausius šalies talentus. Kita vertus, norėdami konkuruoti pasauliniu lygiu, turime sparčiai, adekvačiai reaguodami į naujus konkurencinius iššūkius judėti pirmyn. G.Valinčius akcentavo, kad greta aukščiausių mokslinių pasiekimų, VU GMC turi tikslą skatinti pumpurinių įmonių kūrimąsi, didinti verslo investicijų į mokslinius tyrimus pritraukimą, sumaniai komercializuoti mokslo žinias.  

Pasak G.Valinčiaus, rimtas trukdis įgyvendinant ambicingus valstybės tikslus –  fizinės sąlygos auginti startuolius būtent gyvybės mokslų sektoriuje. Pagrindinis klausimas, kur jie dirbs ir vystys savo produktus? Čia matomos puikios partnerystės galimybės su Vilniaus miesto inovacijų ir pramonės parku. 

„Inkubatoriaus atidarymas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke iki 2022 metų – vienas iš pagrindinių Šiaurės miestelio technologijų parko tikslų. Ketinama projektuoti Technologijų vystymo centrą, skirtą būtent gyvybės mokslų sektoriaus įmonių klasterizacijai ”, – teigė Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius Dr. Gediminas Pauliukevičius.  

Akcentuota, kad pajėgos dar sustiprėjo  susivienijus – įkuriant Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centrą, jungiantį 12 šiame sektoriuje veikiančių partnerių.