BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tarptautinis valiutos fondas teigiamai įvertino naujos Lietuvos Vyriausybės veiksmus ir planus

Data

2008 12 16

Įvertinimas
0
Drąsūs išankstiniai politikos veiksmai ir antikrizinis planas padės Lietuvai įveikti iššūkius, su kuriais susiduriama sparčiai blogėjant pasaulio ekonomikos sąlygoms. Tai patvirtino Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovė Catriona Purfield susitikime su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi. Ji taip pat patikino, kad šiuo metu nemato būtinybės Lietuvai skolintis iš TVF.
TVF misija, lankydamasi Vilniuje gruodžio 8–16 dienomis, diskusijose, kurias misijos atstovai vadina produktyviomis, su Lietuvos valdžios institucijomis aptarė Lietuvos ekonomikos perspektyvas, Vyriausybės fiskalinės politikos planus ir sudėtingos pasaulio ekonominės ir finansinės aplinkos poveikį.
Premjeras A. Kubilius pasidžiaugė, kad TVF misija Lietuvoje apsilankė būtent šiuo metu, kai sprendžiami itin svarbūs šaliai ekonomikos ir finansų klausimai. Jis padėkojo misijos atstovams už atvirą diskusiją ir pozityvų Lietuvos Vyriausybės veiksmų ir planų įvertinimą. „Tai, ką mes darome šiuo metu ir ketiname daryti artimiausioje ateityje, reikalinga ne valdančiajai koalicijai, o Lietuvai“, – sakė Vyriausybės vadovas.
TVF misijos atstovai pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos imasi ryžtingų politikos veiksmų. Vyriausybė planuoja reikšmingą fiskalinį koregavimą, kurį palaikys ryžtingas pajamų ir išlaidų priemonių paketas. Valdžios institucijos taip pat ėmėsi reikiamų prevencinių priemonių bankų sistemos poreikiams užtikrinti. Greiti ir ryžtingi veiksmai šiose srityse turėtų palaikyti pasitikėjimą ir sukurti prielaidas vėlesniam ekonomikos augimui.

2008-12-16