BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tikslinamas Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymas

Data

2007 12 05

Įvertinimas
0
Seimo valdyba yra paprašiusi Vyriausybės pateikti išvadą dėl Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo 10 ir 20 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto. Jame siūloma nepildyti aukos lapo tais atvejais, kai auka gaunama banko pavedimu, bei siūloma viešinti visų aukotojų duomenis, nepriklausomai nuo aukos dydžio.
Vyriausybė nepritarė įstatymo projekto nuostatai - atsisakyti aukos lapo pildymo, kai auka gaunama banko pavedimu, nes tai apsunkintų politinių partijų ir politinių kampanijų dalyvių finansavimo aukomis apskaitą bei aukų atitikties šio įstatymo reikalavimams nustatymą. Kartu sumažėtų politinių partijų atsakomybė dėl šio įstatymo reikalavimų neatitinkančių aukų priėmimo.
Vyriausybė pritarė įstatymo projekte teikiamam siūlymui - viešinti asmens duomenis visų fizinių asmenų, paaukojusių auką, nepriklausomai nuo jos dydžio.
Kartu atkreipiamas Seimo dėmesys į tai, kad Vyriausybė yra pateikusi Seimui Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Pateiktu įstatymo projektu siekiama didinti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo skaidrumą, stiprinti jų finansavimo kontrolę ir politinių partijų atsakomybę, siūloma atsisakyti juridinių asmenų aukų ir kartu griežtinti aukų priėmimo reglamentavimą.

2007-12-05