copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tobulinamas teisės aktų poveikio vertinimo procesas

Data

2020 01 15

Įvertinimas
0
Baneris Elektroniniai valdžios vartai  shutterstock_95538487.jpg

Vyriausybės pasitarime pritarta premjero inicijuotam pasiūlymui dėl teisinio reguliavimo poveikio vertinimo kokybės gerinimo.

Poveikio vertinimas – svarbi teisėkūros proceso dalis, nuo kurios didele dalimi priklauso teisės aktų kokybė. Atliekant poveikio vertinimus, analizuojamos galimos sprendimo alternatyvos, įvertinamos teigiamos ir neigiamos pasekmės, konsultacijų su socialiniais partneriais rezultatai. Tinkamai atlikti poveikio vertinimai leidžia pasirinkti tinkamiausią teisinio reguliavimo sprendimą, nesukeliantį neigiamų pasekmių piliečiams ir verslui.

Nuspręsta, kad Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) bus įtrauktas į rengiamų įstatymų projektų numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo kokybės užtikrinimo procesą. STRATA pavesta konsultuoti valstybės ir savivaldybių institucijas, rengiančias poveikio vertinimus, ir atlikti jų  kokybės priežiūrą.

STRATA aktyviai bendradarbiaus su ministerijomis ir kitomis valstybės institucijomis, kurios rengia teisės aktų projektus, darbuotojų metodinės bei ekspertinės konsultacijos padės gerinti teisės aktų poveikio vertinimų kokybę ir mažinti reguliavimo naštą.

Vyriausybė apsisprendė teisėkūroje ypatingą dėmesį skirti naujai reguliuojamiems visuomeniniams santykiams, reikšmingą poveikį valstybės finansams, verslo sąlygoms, konkurencijai ir kitoms sritims darantiems svarbiems teisės aktams.  

Numatoma, kad poveikio vertinimo kokybės priežiūra bus pradedama jau šioje Seimo sesijoje, atrinkus didesnio poveikio projektus.