BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybės informaciniai ištekliai bus sujungti į vieningą sistemą

Data

2006 12 27

Įvertinimas
0
Vyriausybė patvirtino Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo koncepciją, kuri numato valstybės informacinius išteklius, duomenų bazes formuoti laikantis vieningų reikalavimų bei standartų, o tai leis efektyviai panaudojami valstybės informacinius išteklius teikiant informavimo paslaugas verslui ir gyventojams, palengvins informacijos paiešką ir valstybinėms institucijoms, užtikrins informacijos saugą.
Pagal koncepciją parengtas ir priimtas įstatymas sudarys sąlygas panaudoti valstybės informacinius išteklius informavimo versle, išnaudoti elektroninių viešųjų paslaugų teikimo privalumus. Be to, sumažės elektroninių viešųjų paslaugų diegimo ir teikimo kaštai, taip pat atskirų viešojo administravimo institucijų kaštai tarpinstitucinių uždavinių sprendimui, reikės mažiau lėšų integruojant atskirus valstybės informacinius išteklius.
Šiuo metu viešojo administravimo institucijos dėl technologinių, organizacinių, teisinių problemų tik labai ribotai gali disponuoti informacija, kuri yra saugoma skirtingų institucijų informacinėse sistemose. Daugumos viešojo administravimo institucijų valstybės informacinės sistemos buvo kuriamos realizuojant individualius duomenų mainus su kitomis viešojo administravimo institucijomis. Taip pat retai atliekamas veiklos ir saugumo auditas, todėl stebimas nepakankamas valstybės informacinių sistemų valdymo efektyvumas ir informacijos sauga, neužtikrinta valstybės informacinių sistemų automatizuota sąveika.

2006-12-27