BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Venesuelos lietuviai turės daugiau laiko paraiškoms dėl perkėlimo į Lietuvą teikti

Data

2020 10 21

Įvertinimas
0
Venesuela-Lietuva .jpg

Spalio 21 d. Vyriausybė nutarė prašymų dėl lietuvių kilmės asmenų perkėlimo iš Venesuelos pateikimą pratęsti dar metams – iki 2021 spalio 1 dienos.

Pratęsti terminą prašė Užsienio reikalų ministerija reaguodama į Venesuelos lietuvių bendruomenės prašymus.

„Daugelis lietuvių kilmės asmenų Venesueloje dėl objektyvių priežasčių – krizės Venesueloje,  pandemijos, elektros ir interneto tiekimo sutrikimų, dažnai uždarytų notarų biurų bei valstybės įstaigų, nespėjo laiku pateikti reikalingus dokumentus ir prašymus perkeliamojo asmens statusui gauti. Lietuvos ambasadoje Ispanijoje itin išaugo prašymų skaičius dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo", – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Nutarimas, kuris reglamentavo lietuvių kilmės asmenų perkėlimą iš krizės kamuojamos Venesuelos, buvo priimtas 2019 metais. Šiais metais rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais iš Venesuelos  į Lietuvą atvyko pirmieji 13 asmenų - Lietuvos piliečiai arba turintys teisę pilietybę gauti. Jie apgyvendinti Ruklos Pabėgėlių priėmimo centre.

Perkeliamiems asmenims padengiamos kelionės išlaidos, suteikiamas gyvenamasis būstas, skiriamos išmokos įsikūrimui (vienkartinė 250 eurų išmoka) bei būtiniausioms reikmėms (250 Eur/mėn), vaikų ugdymui, teikiama parama lietuvių kalbos mokymuisi.

Perkeliamojo asmens statusas šiuo metu jau suteiktas 81 asmeniui (iš jų 13 jau perkelta), dar apie 50 sprendimų dėl perkeliamo asmens statuso suteikimo yra laukiama.

Lietuvių kilmės asmenų perkėlimo procesas sudėtingas dėl nereguliarių skrydžių ir biurokratinių trukdžių Venesuelos viduje. Reikalingi specialūs leidimai judėti šalies viduje - Venesueloje be specialaus policijos leidimo važiuoti automobiliu iš vieno rajono į kitą yra draudžiama.

Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenimis, pernai Venesueloje gyveno 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 lietuvių piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.