BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešojo sektoriaus apskaitos sistemoje bus taikomi verslo principai

Data

2006 12 20

Įvertinimas
0
Vyriausybės posėdyje pritarta Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo ir jį lydinčių kitų teisės aktų projektams, jie teikiami Seimui. Taip siekiama užtikrinti vieningą šio sektoriaus atskaitomybės pagrindinių principų reglamentavimą, nes dabar veikianti buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės sistema nėra vientisa.
Projekte taip pat nustatytas viešojo sektoriaus subjektų perėjimas prie apskaitos tvarkymo kaupimo principu, kuriuo iki šiol remėsi tik verslas. Kaupimo principas yra pranašesnis už dabar didžiojoje viešojo sektoriaus subjektų dalyje taikomą apskaitos modifikuotą pinigų principą, nes teikia išsamesnę informaciją vartotojams.
Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo projekte nustatyta viešojo sektoriaus ataskaitų (finansinių ir biudžeto vykdymo) rinkinių sudėtis ir jų sudarymo reikalavimai, taip pat atsakomybė už šių ataskaitų rinkinių sudarymą ir pateikimą.
Biudžetas ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinys bus sudaromi remiantis pinigų principu, išskyrus Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą, kuris sudaromas ir kaupimo principu, o finansinių ataskaitų rinkiniai bus sudaromi pagal kaupimo principą. Kaupimo principo taikymas sudarys prielaidas teikti tikrą ir teisingą informaciją apie turtą, finansavimą, įsipareigojimus, grynąjį turtą, pajamas ir sąnaudas valstybės mastu, tiksliau planuoti pinigų srautus, jų poreikį, taip pat galimybę efektyviau naudoti valstybės biudžeto lėšas.
Įstatymo priėmimas sudarys sąlygas rengti nacionalinį ataskaitų rinkinį, kuris pakeis dabartinę ataskaitą apie valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą, teiks informaciją apie valstybės skolą ir apims biudžetų įvykdymo ataskaitas.
Įstatymo projektas parengtas įgyvendinant viešojo sektoriaus buhalterinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės sistemos reformą, siekiant sukurti racionalią mokesčių mokėtojų ir kitų valstybės lėšų turto naudojimo kontrolės ir viešumo sistemą. Reformavus šią sistemą, būtų gaunama patikimesnė ir objektyvesnė informacija, kurios reikia ekonominiams sprendimams priimti. Tokias reformas vykdo arba jau įvykdė daugelis Europos Sąjungos valstybių.

2006-12-20