BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje Baltijos šalių premjerai koordinavo savo veiksmus įgyvendinant strateginius tikslus

Data

2015 12 14

Įvertinimas
0

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pirmininkavo Vilniuje vykusiame Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Latvijos premjerė Laimduota Straujuma ir Estijos Vyriausybės vadovas Taavi Roivas.

„Sudėtinga geopolitinė situacija reikalauja kaip niekada vieningų mūsų valstybių pastangų siekiant įgyvendinti strateginius sprendimus dėl krašto apsaugos, ekonominės gerovės ir energetinės nepriklausomybės, todėl daugiau dėmesio turi būti skiriama regiono saugumo stiprinimui, Europos Sąjungos Rytų kaimynystės politikos įgyvendinimui, Baltijos valstybių integracijai ir prijungimui prie Europos Sąjungos tinklų ir rinkų, bendradarbiavimui stiprinant informacinį saugumą“, – sakė Lietuvos Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Taip pat pasidalinta migracijos iššūkių vertinimais, pabrėžta trijų Baltijos šalių ekonomikų atsparumo išorinei įtakai ir branduolinio saugumo kaimynystėje užtikrinimo svarba. Premjeras A. Butkevičius pabrėžė, jog Baltarusija ir Rusija vykdo atominės energetikos projektus mūsų kaimynystėje, nesilaikydamos aplinkos apsaugos ar atominio saugumo standartų. Susitarta, kad būtina kelti šiuos klausimus tarptautinėje arenoje.

Pasidžiaugta konkrečiais sėkmingo Baltijos šalių bendradarbiavimo energetikos srityje rezultatais:
elektros jungtys „NordBalt“ ir „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Lietuvos, Švedijos ir Lenkijos elektros sistemas – tai istorinis Lietuvos ir Baltijos valstybių žingsnis stiprinant šalių energetinę nepriklausomybę. Pažymėta, kad spalio mėnesį pasirašytas susitarimas dėl Lenkijos ir Lietuvos dujų jungties (GIPL) finansavimo suteikia pagrindą projekto sėkmingam įgyvendinimui iki 2019 metų. Trijų Baltijos šalių premjerų susitikime sutarta tęsti bendrus darbus, įgyvendinant ir kitus regioninės integracijos projektus, taip pat siekti iki 2025 metų užbaigti Baltijos šalių ir Europos kontinentinių tinklų elektros sistemų sinchronizaciją.

Baltijos šalių premjerai sutarė, kad Rytų partnerystės politika turėtų išlikti prioritetinis Europos Sąjungos darbotvarkės klausimas.

„Būtina visokeriopa pagalba Ukrainai, o sankcijų klausimas Rusijai turi būti aiškiai ir tiesiogiai siejamas su visišku Minsko susitarimų įgyvendinimu, taip pat ir Rusijos – Ukrainos sienos kontrolės grąžinimu Kijevui“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.
 
Susitikime pasidžiaugta sėkmingu projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimu. 2015 m. spalio 16 d. atidaryta pirmoji „Rail Baltica“ atkarpa nuo Lenkijos pasienio iki Kauno. „Labai vertiname Europos Komisijos politinę ir finansinę paramą šiam projektui. Mūsų bendras tikslas – sukurti efektyvų geležinkelių tinklą, užtikrinantį greitą ir patogų susisiekimą tarp Baltijos šalių ir Vakarų Europos“, – sakė Lietuvos premjeras.

Vyriausybės vadovas padėkojo Latvijos ir Estijos premjerams ir delegacijoms už atliktą darbą Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai metu.