BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje vyks pirmas dvišalių santykių istorijoje bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis

Data

2020 09 15

Įvertinimas
0
Lenkija Lietuva shutterstock_275157125.jpg

Šį ketvirtadienį, rugsėjo 17 d., Vilniuje rengiamas bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis. Jame dalyvaus per 20 abiejų šalių ministrų, taip pat abiejų vyriausybių kancleriai. Posėdžiui pirmininkaus Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Prieš bendrą sesiją numatomi dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos premjerų bei ministrų pokalbiai.

„Bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis – dvišalio bendradarbiavimo visose srityse įprasminimas. Tai naujas mūsų valstybių ir mūsų žmonių santykių raidos puslapis. Kalbamės ir sutariame absoliučiai visais dvišalių santykių ir kaimynystės politikos klausimais“, – teigia Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Susitikimuose bus apibendrinta pasiekta pažanga vystant strateginę Lietuvos ir Lenkijos partnerystę. Daug dėmesio bus skiriama kultūrinių ryšių ir bendros istorinės atminties politikos stiprinimui, glaudžiam bendradarbiavimui švietimo srityje. Sveikatos apsaugos ministrai tarsis dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių. Numatoma detaliai aptarti strateginių transporto ir energetikos infrastruktūros projektų įgyvendinimą ir ekonominių ryšių stiprinimo kryptis, ypač susijusias su akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ plėtra ir abiejų valstybių geležinkelių įmonių bendradarbiavimu. Bus aptarta saugumo situacija regione ir bendradarbiavimo gynybos srityje vystymas. Abiejų šalių vyriausybės taip pat akcentuos regioninę Lietuvos ir Lenkijos atsakomybę, telkiant tarptautinės bendruomenės paramą Baltarusijos žmonėms.

Planuojami pasirašyti dokumentai, įprasminantys dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą atskirose srityse.

Bendras vyriausybių posėdis rengiamas Ministro Pirmininko S. Skvernelio kvietimu. Tikimasi, kad tokie susitikimai taps reguliarūs.

ŽINIASKLAIDOS DĖMESIUI: į renginį žiniasklaidos atstovai galės patekti tik turėdami akreditacijas. Prašome iki 2020 m. rugsėjo 16 d. 13 val. užpildyti registracijos formą: https://epilietis.lrv.lt/formos/2020-09-17-zurnalistu-registracija

Užpildykite šią formą tik vieną kartą – lietuvių arba anglų kalba. Du kartus gauta registracija nebus nagrinėjama. Taip pat nebus nagrinėjamos registracijos, pateiktos po nurodyto termino.

Apie akreditacijos suteikimą būsite informuoti asmeniškai, ją atsiimsite rugsėjo17 d. rytą Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius).