copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vizito Izraelyje darbotvarkėje – dvišaliai santykiai, paveldas, saugumas, investicijos

Data

2010 12 17

Įvertinimas
0

Savaitgalį Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama delegacija pradeda oficialų vizitą Izraelyje. Intensyvioje darbotvarkėje numatyti susitikimai su aukščiausiais Izraelio vadovais: Prezidentu Šimonu Peresu (Shimon Peres), Ministru Pirmininku Benjaminu Netanjahu (Benyamin Netanyahu), Kneseto pirmininku Reuvenu Rivlinu (Reuven Rivlin), Kneseto parlamentinės opocizijos lydere Tzipi Livni, Izraelio banko valdytoju Stenliu Fišeriu (Stanley Fischer), Izraelio Pramonės ir prekybos ministru, Žvalgybos ir atominės energetikos ministru, kitais oficialiais asmenimis.

Premjeras A. Kubilius išskiria tris svarbiausius būsimo vizito aspektus. Pirmiausia, tai dvišalių santykių gerinimas. „Mūsų atspirties taškas – bendras lietuvių ir litvakų paveldas ir istorija, kurioje buvo ir tragedija, ir šimtmečiai vaisingo, abi puses praturtinančio bendradarbiavimo. Antras tikslas – artimiau susipažinti su Vidurio Rytų regiono ir Izraelio saugumo situacija. Svarbu, kad karinę misiją Afganistane išlaikanti Lietuva, nors ir kukliai, dalyvauja regiono saugumo problemų sprendime“, - vizito išvakarėse sakė Premjeras. Trečias tikslas yra tradicinis beveik visų Premjero pastarojo laiko kelionių tikslas – tai investicijų į aukštųjų technologijų sektorių medžioklė.

Vizito metu vyks keletas susitikimų ir apskrito stalo diskusijų su Izraelio verslo organizacijų, aukštųjų technologijų ir investicinių kompanijų vadovais. Premjero vadovaujama delegacija lankysis modernioje elektromobilius kuriančioje ir gaminančioje bendrovėje „Better place“. Bus pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės susitarimas dėl dvišalio privataus sektoriaus bendradarbiavimo pramoninių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje.

Tradiciškai Premjeras A. Kubilius skaitys paskaitą Izraelio akademinei bendruomenei apie Lietuvos strateginę viziją „Lietuva 2030“. Ministras Pirmininkas dalyvaus parodos „Dvasinis žydų pasipriešinimas. Vilniaus geto afišos“ atidarymo ceremonijoje, iškilmingai įteiks rašytojui Icchokui Merui šių metų Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Numatyti susitikimai ir su Izraelio Vilniaus ir Vilnijos žydų bendruomenės nariais, Lietuvos garbės konsulais Izraelyje, Romos katalikų bažnyčios Šventojoje žemėje vadovu – Lotynų patriarchu Jo Šviesybe Fojadu Tvalu (Fouad Twal), kelionė į Jeruzalę.

Premjeras A. Kubilius ir jo vadovaujama delegacija vizitą Izraelyje baigs gruodžio 23 d.