BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė atsisako kompensacijų už transporto išlaidas viceministrams ir ministerijų kancleriams

Data

2017 06 14

Įvertinimas
0
Spustys oro užterštumas shutterstock_227875240.jpg

Šiandien Vyriausybė pritarė siūlymui nebemokėti viceministrams ir ministerijų kancleriams, kurie savo automobilius naudojo tarnybos reikmėms, kompensaciją degalams įsigyti ir amortizacijos išlaidoms padengti.

„Kiekviena ministerija turi atsakingai, skaidriai ir racionaliai naudoti joms skiriamus finansinius išteklius. Šis sprendimas leis pakeisti anksčiau taikytą ydingą praktiką. Tokie neefektyvaus lėšų naudojimo atvejai turi būti sustabdyti. Taip ne tik taupysime valstybės lėšas, bet ir skatinsime viešųjų įstaigų atskaitingumą visuomenei“, - sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pagal iki šiol galiojusį reglamentavimą ministerijos turėjo teisę minėtiems darbuotojams, kurie asmeninius automobilius naudojo tarnybos reikmėms, kas mėnesį mokėti ne didesnę kaip pusę vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio (apie 411 Eur) kompensaciją.

Tačiau šie pinigai buvo skiriami už tarnybinio transporto panaudojimo faktą, nevertinant realios situacijos, ar su automobiliu apskritai važiuota. Be to, už kompensacijas ministerijų vadovybė neturėjo atsiskaityti. Todėl nebuvo galimybės įvertinti, kad išmokėtos lėšos panaudotos skaidriai ir racionaliai.

Šių metų I ketvirčio duomenimis, tokia kompensacija mokėta 30 asmenų iš 13 ministerijų. Skaičiuojama, kad atsisakius šio finansavimo per metus bus galima sutaupyti daugiau kaip 104 tūkst. eurų valstybės lėšų.

XVII Vyriausybė savo programoje yra užsibrėžusi didinti valstybės ir savivaldybių turto valdymo efektyvumą.

 

Sekite Vyriausybės naujienas FACEBOOK ir TWITTER