BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė nustatė, kaip didės rezidentų atlyginimai

Data

2017 12 20

Įvertinimas
0
20900_c31c67d103d3d51298f73e6a1143a71c.jpg

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nustatyti specialią tvarką, pagal kurią būtų užtikrintas stabilus ir tvarus rezidentų algų didėjimas nuo 2018 m. sausio 1 d. 

Nustatyta, kad skaičiuojant atlyginimus jaunesniajam gydytojui rezidentui turi būti taikomas bazinio darbo užmokesčio (mėnesinės algos) koeficientas – 3,5, o vyresniajam gydytojui rezidentui – 4.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo kitų metų sausio 10 proc. bus didinamos gydytojų rezidentų algos, o tuo tikslu Valstybės biudžete yra papildomai skirta 1,4 mln. eurų. Tad jau nuo sausio mėnesio jaunesniojo rezidento alga nuo 390,5 Eur. kils iki 463,75 Eur, o vyresniojo rezidento alga - nuo 497 Eur. kils iki 530 Eur. 

„Jau seniai kalbama, kad gydytojų rezidentų atlyginimai yra itin maži, tad neabejotinai jie turi didėti ir bus ieškoma dar daugiau finansinių galimybių, kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, šiais metais sutaupytus pinigus, skirtus ministerijos veiklos administravimui, skyrėme gydytojų rezidentų atlyginimams didinti gruodžio mėnesį. Taip pat aktyviai ieškome finansinių galimybių, kaip tai padaryti, panaudojant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas“, - sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Taigi ministras A. Veryga pasirašė įsakymą, kad per metus SAM sutaupytos lėšos būtų skirtos gydytojų rezidentų algoms. Tam skirta beveik 100 tūkst. eurų, iš kurių vyresniesiems rezidentams bus išmokėtos vienkartinės premijos, sieksiančios apie 80 eurų. Toks sprendimas – SAM sutaupytas lėšas skirti jaunųjų gydytojų algoms – priimtas pirmą kartą per visus SAM veiklos metus, nepaisant to, kad tokios galimybės buvo visada. Ankstesniais metais sutaupytos lėšos būdavo skiriamos, pavyzdžiui, kreditoriams įsiskolinimams dengti. 

Na, o SAM, ieškodama ir daugiau galimybių didinti rezidentams algas, skubos tvarka pateikė siūlymą Finansų ministerijai įgyvendinti papildomą priemonę ES lėšomis - „Gydytojų rezidentų pakopinių kompetencijų modelio kūrimas ir diegimas“ bei „Gydytojų rezidentų motyvacijos skatinimas diegiant pakopinių kompetencijų modelį“. Pritarus teiktam siūlymui, įgyvendinant pakopinių kompetencijų modelį, būtų nuolatos tikrinamas gydytojų rezidentų pasiruošimas ir atitinkamai skatinama rezidentų motyvacija, projekto įgyvendinimo metu iš ES lėšų keliant jiems darbo užmokestį, susietą su įgytomis kompetencijomis.

Idėją ieškoti papildomų galimybių rezidentų atlyginimams didinti palaiko ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė bei šio komiteto nariai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos. Jų teigimu, prie Seime prie rezidentų atlyginimų didinimo klausimo bus grįžta kitų metų pavasario sesijoje, nes turi būti numatyti labai aiškūs teisiniai įrankiai, kad jos augtų stabiliai.