BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms

Data

2007 11 21

Įvertinimas
0
Parengti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 461, 504, 507, 918, 18810, 18813 ir 2591 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą paskatino būtinybė galiojančio Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau vadinama – ATPK) atitinkamų straipsnių nuostatas suderinti su Dokumentų ir archyvų įstatymo terminologija ir nuostatomis.
Įstatymo projekto tikslas – siekiant teisinės sistemos vientisumo, detalizuoti administracinę atsakomybę už Dokumentų ir archyvų įstatymo pažeidimus.
Praktikoje sunku taikyti galiojančio ATPK atitinkamų straipsnių nuostatas, kai administracinių pažeidimų sudėtys ne visiškai atspindi daromus ar galimus pažeidimus ir nėra suderintos su Dokumentų ir archyvų įstatymo terminologija ir nuostatomis. Nepatikslinus ATPK atitinkamų straipsnių teisės pažeidimų sudėčių, sudėtinga nustatyti ir užfiksuoti dokumentų neteisėto sunaikinimo faktą. Be to, pasitaiko atvejų, kai institucijos, įstaigos ar organizacijos negali pateikti dokumentų dėl tos priežasties, kad jie nebuvo tinkamai apskaityti ir saugomi, tačiau dokumentų neteisėto sunaikinimo faktą patvirtinančių įrodymų nėra. Nėra sudarytos tinkamos galimybės taikyti administracinę atsakomybę atsižvelgiant į padarytų pažeidimų esmę.
Vienas minėto projekto siūlymų - Nacionalinio dokumentų fondo dokumentų sugadinimas užtrauks baudą piliečiams nuo vieno šimto iki penkių šimtų litų ir pareigūnams – nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.
Be to, siūloma, papildomai numatyti atsakomybę už dokumentų praradimą, nustatyti fizinių asmenų (piliečių) ir pareigūnų atsakomybę už pažeidimus, taip pat nustatyti bendrą atsakomybę už atsisakymą perduoti Nacionalinio dokumentų fondo dokumentus Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
Priėmus numatytas pataisas, neliks teisinių trukdžių taikyti ATPK nustatytą atsakomybę už pažeidimus, susijusius su Dokumentų ir archyvų įstatymo reglamentavimo sritimi. Taip pat bus patikslintos ir detalizuotos administracinių teisės pažeidimų sudėtys.

2007-11-21