BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė pritarė Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro steigimui

Data

2020 10 28

Įvertinimas
0
Ekonomika finansai Euras  shutterstock_261370952.jpg

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam projektui, kuriuo patvirtintas valstybės sprendimas steigti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą (toliau – Centras). Centro tikslas – užtikrinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, koordinuojant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir rizikų valdymą.

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, jog finansų sektorius išgyvena intensyvų skaitmeninės transformacijos laikotarpį, o pinigų plovėjai naudoja vis inovatyvesnes technologijas neteisėtai gautoms lėšoms legalizuoti. Todėl yra ypač svarbus viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas atpažįstant ir valdant šias rizikas.

„Pinigų plovėjai greitai reaguoja į pokyčius skaitmeninėje finansų rinkoje, todėl kovai su jais turime sutelkti bendras pastangas. Tik bendradarbiaudamos atsakingos viešojo sektoriaus institucijos ir rinkos dalyviai gebės efektyviai ir laiku identifikuoti neteisėtas veiklas. Šio centro steigimu siunčiame žinią, kad pinigų plovimas Lietuvoje nėra ir nebus toleruojamas“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas, komerciniai bankai. Į jos veiklą taip pat bus įtraukta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Centro veikla bus finansuojama Lietuvos banko ir privataus sektoriaus atstovų metiniais įnašais. Valstybės įnašas – 30 000 eurų iš Finansų ministerijai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų.

Centras kurs ir administruos viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo ir dalijimosi informacija pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos srityje platformą; atliks tyrimus, vertinimus ir analizes, rengs gerosios praktikos apibendrinimus ir pasiūlymus dėl jos taikymo privataus sektoriaus subjektams atliekant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos vidaus rizikos vertinimą.

Taip pat valstybės politiką pinigų plovimo prevencijos srityje formuojančioms institucijoms teiks ekspertinę nuomonę (išvadas ar pasiūlymus) dėl teisinio reguliavimo tobulinimo bei ugdys viešojo ir privataus sektorių subjektų ir jų darbuotojų kompetenciją pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos srityje.