BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui

Data

2020 11 11

Įvertinimas
0
paveik.jpg

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui įsigyti vakciną nuo koronaviruso (COVID-19) iš farmacijos kompanijos „Sanofi Pasteur & GSK“ pagal išankstinę pirkimo sutartį, įsigyjant 1,5 mln. vakcinų dozių.

Kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis Lietuva yra prisijungusi prie Europos Komisijos iniciatyvos, pagal kurią Lietuva galės įsigyti vakciną nuo koronaviruso. Lietuva siekia vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų tam, kad kuo greičiau būtų galima pradėti naudoti veiksmingą ir saugią vakciną, registruotą Europos Komisijos sprendimu.

SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Šiuo metu Lietuva yra apsisprendusi dėl vakcinų įsigijimo iš farmacijos kompanijų „Astra Zeneca“ ir „Janssen Pharmaceutica NV“ įsigijimo. 

Iki šiol apsispręsta įsigyti vakciną nuo koronaviruso iš trijų kompanijų, bet Vyriausybė svarstys dėl galimybės įsigyti vakciną ir iš kitų gamintojų.