BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė rems Lietuvos vietovardžių duomenų bazės sukūrimo projektą

Data

2004 08 04

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas pavedimu kreipėsi į finansų ministrą Algirdą Butkevičių bei švietimo ir mokslo ministrą Algirdą Monkevičių siūlydamas 2005 metams numatyti Lietuvos vietovardžių geoinformacinės sistemos duomenų bazės sukūrimo projekto finansavimą.
Internetinės duomenų bazės sukūrimas padarytų visus jose esančius duomenis (autentiškas vietovardžių formas, kirčiavimą, etimologijas, objektų apibūdinimus ir kt.) lengvai prieinamus Lietuvos ir pasaulio kalbininkams, geografams, istorikams, mokytojams, keliautojams, šie duomenys greičiau taptų pasaulinio ir Lietuvos mokslo dalimi.
Susieti su valstybine koordinačių sistema sukurtos bazės duomenys būtų naudojami rengiant įvairaus mastelio žemėlapius ir planus, vidaus reikalų, pašto tarnybų, susisiekimo sistemose, taip pat elektros, ryšių, dujotiekio bei kitų objektų inventorizavimui.
Vietovardžių, kaip Lietuvos kultūros paveldo dalies, kompiuterizavimas užtikrintų jų apsaugą ir išlikimą. Vietovardžių geoinformacinės sistemos duomenų bazė būtų tiesiogiai susijusi su Europos Sąjungos reikalavimais dėl kultūros paveldo ir etnokultūros išsaugojimo.
Šį projektą įgyvendins Lietuvių kalbos institutas, Valstybinis žemėtvarkos bei Lietuvos energetikos institutai.
Pagrindinis darbo objektas yra Lietuvių kalbos institute sukaupti ir saugomi vietovardžiai (jų yra apie 600 tūkst.) bei valstybiniame žemėtvarkos institute sukaupti vietovardžiai ir sudaryti topografiniai žemėlapiai.
Preliminariais skaičiavimais duomenų bazės sukūrimo ir palaikymo darbai kainuotų apie 4,2 mln. litų ir būtų atlikti per 10 metų, per metus – apie 420 tūkst. litų.

2004-08-04