BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje – diskusijos apie Lietuvos konkurencingumą

Data

2011 12 15

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybės rūmuose prasidėjo Lietuvos konkurencingumo forumas, kuriame valdžios institucijų, mokslo, verslo ir visuomenės atstovai aptaria esamas ir potencialias šalies konkurencingumo sritis. Renginyje diskutuojama, kaip stiprinti Lietuvos konkurencingumą ir pasirengti globalios ekonomikos iššūkiams.

Forumo dalyvius sveikinęs Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis pabrėžė, kad konkurencingumas yra viena svarbiausių sąvokų kalbant apie valstybės valdymą ir apskritai ekonomikos gyvybingumą.

„Globalus pasaulis ir ekonomika reikalauja ypatingo dėmesio konkurencingumui, tai kertinis klausimas kalbant apie tai, ką šalis padarė, kad gerėtų verslo sąlygos ir gyventojų gerovė. Kad to pasiektume, reikia stengtis, kad mūsų konkurencingumas būtų kiek galima aukštesnis“, – pažymėjo Ministro Pirmininko kancleris.

Lietuvos konkurencingumo forumą surengti paskatino kasmet skelbiama Pasaulio ekonomikos forumo Globalaus konkurencingumo ataskaita, kurioje šalys vertinamos pagal valstybės institucijų veiklą, sukurtą infrastruktūrą, makroekonominius rodiklius, sveikatos apsaugos ir išsilavinimo kokybę, darbo rinkos efektyvumą, technologinius pasiekimus, verslo brandą, inovacijas, taip pat finansų rinkos išsivystymą. Pernai Lietuvos konkurencingumas buvo įvertintas 47-ąja vieta tarp 139 šalių. 2009 metais Lietuva buvo 53-oje vietoje tarp 133 šalių.

Nors Pasaulio ekonomikos forumo 2011-2012 m. konkurencingumo ataskaitoje Lietuva užima 44 vietą tarp 142 pasaulio valstybių, Deivido Matulionio teigimu, Lietuvos potencialas toks, kad tikrai galima tikėtis dar aukštesnės vietos. „Tai, kad po truputį kylame laiptais į viršų, tikrai yra neblogas rezultatas“, – sakė Ministro Pirmininko kancleris.

Lietuvos konkurencingumo forumo tikslas – atkreipti dėmesį į Lietuvos ekonominę aplinką, išryškinti konkurencingumo principų sėkmės aspektus, įvardyti tikslus ir ateities planus sėkmingai konkuruojant ir bendradarbiaujant su stipriomis pasaulio ekonomikomis.

Lietuvos konkurencingumo forumą organizuoja informacinių technologijų bendrovė "Microsoft" ir asociacija INFOBALT. Renginį globoja Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.