Vyriausybėje pagerbti sportininkai – sportinių šokių šokėjai, kurtieji ir sporto veteranai

Data

2009 12 29

Įvertinimas
0

Šiandien Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pagerbė Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos šokių ansamblio „Žuvėdra 1“ sportininkus, Lietuvos sporto veteranus ir Lietuvos kurčiuosius sportininkus, trenerius, delegacijų narius. Už pasiektus puikius rezultatus įteiktos premijos, padėkos, Ministro Pirmininko atminimo ženklai bei Kūno kultūros ir sporto departamento medaliai.
Sveikindamas sportininkus su šventėmis ir pasiektais rezultatais, Premjeras A. Kubilius pažymėjo, jog sportininkai šias pergales pasiekė ne tik sau, bet ir mums visiems. „Dėkoju už nuostabias džiaugsmo akimirkas, kurias mums padovanojote. Jos parodė, jog šiuos metus lydėjo ne vien problemos, bet ir ambicijos, sėkmė, pasiryžimas siekti gerų rezultatų. Linkiu ir toliau neprarasti pasitikėjimo savimi ir tikėjimo, kad galima pasiekti labai daug“, – sveikindamas nugalėtojus sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
Ritas Vaiginas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas, atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas, pažymėjo, jog sportininkai yra geriausi ambasadoriai – jie šiais metais padarė viską, kad Lietuvos vardas, minint jo paminėjimo tūkstantmetį, būtų garsinamas pasaulyje. Pasak jo, šiais metais laimėta apie 450 medalių, didžioji dalis jų priklauso neolimpinių šakų sportininkams. Kita vertus, olimpinėse šakose šiemet iškovotas rekordinis medalių skaičius – 12 apdovanojimų. Neįgaliųjų sporte taip pat pasiektas laimėjimų rekordas – Lietuvos kurčiųjų sportininkai iš XXI kurčiųjų žaidynių parvežė 13 medalių. Lietuvos sporto veteranai Australijoje vykusiose pasaulio sporto žaidynėse tarp 95 šalių pagal pasiektas pergales užėmė 20 vietą – 88 Lietuvos sporto veteranai parvežė 26 medalius.
Vyriausybė gruodžio 16 d. nutarimu iš Vyriausybės rezervo skyrė 1 240 tūkst. litų neįgaliesiems sportininkams ir kitiems rinktinės nariams, pasiekusiems gerų rezultatų XXI kurčiųjų žaidynėse, vykusiose šių metų rugsėjo 5–15 d. Taipėjuje (Taivanis). Tai pirmoji tokio dydžio Vyriausybės skirta premija neįgaliesiems sportininkams. Kita piniginė 70 tūkst. litų premija skirta Lietuvos sportinių šokių rinktinės nariams, Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos šokių ansambliui „Žuvėdra 1“, iškovojusiam pirmą vietą Europos čempionate, vykusiame šių metų rugsėjo 26 d. Vilniuje.