Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės ir „PKN Orlen“ sandoris įvyko

Data

2006 12 15

Įvertinimas
0
Šiandien Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lenkijos naftos koncernui Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. (toliau – PKN Orlen) įvykdžius visas šių metų birželio 9 d. pasirašytoje sutartyje dėl AB „Mažeikių nafta“ pardavimo ir pirkimo numatytas sąlygas, sandoris laikomas įvykusiu.

„Esu patenkintas, kad „amžiaus sandoris“ sudarytas. Buvo skeptikų ir „sąmokslo teorijų“ kūrėjų, tačiau mes sugebėjome įrodyti, kad Lietuvai svarbūs sprendimai, esant politiniam sutarimui, galimi ir dirbant mažumos Vyriausybei“, – po AB „Mažeikių nafta“ akcijų pardavimo džiaugėsi Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Vyriausybei už koncernui PKN Orlen parduotas Lietuvos Respublikai nuosavybės teise priklausančias apie 30.66 proc. AB „Mažeikių nafta“ akcijų buvo sumokėta beveik 852 mln. JAV dolerių.

Po sandorio Vyriausybei pasilieka apie 10 proc. AB „Mažeikių nafta“ akcijų, kurias, panorėjusi, per penkerius metus Lenkijos koncernui galės parduoti. Dėl likusių kitiems akcininkams priklausančių 5,64 proc. AB „Mažeikių nafta“ akcijų PKN Orlen skelbs privalomą oficialų pasiūlymą jas įsigyti. Numatyta ir svarbi sąlyga, kad vienai iš šiandieninio sandorio dalyvių (Vyriausybei arba PKN Orlen) nutarus parduoti turimas AB „Mažeikių nafta“ akcijas, kita įsigyja pirmumo teisę jas nusipirkti.

„Šiandieninis sandoris – tai ne tik pinigai už akcijas, bet ir nepalankių Lietuvai 1999 m. ir 2002 m. (su vėlesniais pakeitimais) sutarčių panaikinimas“, – pasirašęs nurodymą SEB Vilniaus Bankui pervesti akcijas į PKN Orlen sąskaitą SEB Vilniaus Banke sakė ūkio ministras Vytas Navickas. Minėtos sutartys ankstesnei AB „Mažeikių nafta“ didžiosios akcijų dalies savininkei „Yukos International UK B.V.“ teikė pirmumo teisę įsigyti išleidžiamas AB „Mažeikių nafta“ akcijas, mokesčių lengvatas, lengvatinius geležinkelių tarifus ir kitas nenaudingas Lietuvai sąlygas.

Po Vyriausybės ir PKN Orlen sandorio įvyko AB „Mažeikių nafta“ Stebėtojų tarybos posėdis, kuriame buvo išrinkta nauja bendrovės valdyba. Joje vietoje trijų Vyriausybės atstovų išrinktas vienas – Ministro Pirmininko patarėjas Saulius Spėčius.

2006-12-15