BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės komisija pateikė preliminarias išvadas dėl avarijos „Mažeikių naftoje“

Data

2006 12 06

Įvertinimas
0
Vyriausybės komisija, kuriai vadovavo vidaus reikalų ministras R.Šukys, iki gruodžio 1 d. turėjo įvertinti avarijos AB „Mažeikių nafta“ priežastis, pasekmes, nuostolius bei kitas aplinkybes. Šiandienos Vyriausybės pasitarime Ministrų kabinetas buvo informuotas apie vertinimo rezultatus, pateiktos išvados bei pasiūlymai, kaip spręsti iškilusias problemas.
Ikiteisminio tyrimo grupė, Avarijų tyrimo komisija ir Bendrovės komisija akcentuoja kelias avariją galėjusios sukelti versijas: vandens patekimas į koloną; naftos produktų lygio kolonos apatinėje dalyje pokyčiai; išsihermetizavimas koloną supančiame vamzdyne, susijęs su produkto išsiliejimu į atmosferą ir savaiminiu užsidegimu; lengvųjų angliavandenilių patekimas į koloną; kolonos išsihermetizavimas, susijęs su produkto išsiliejimu į atmosferą ir savaiminiu užsidegimu; trečiųjų jėgų įtaka.
Pasitarimo metu pabrėžta, kad šiuo metu esamų faktų neužtenka, jog konkrečiai būtų įvardintos pagrindinės avarijos priežastys ir versijos, todėl Vyriausybės komisija jų, kaip galimybių ar prielaidų, nekomentuoja, konstatuodama, kad nei viena tiriama versija, kol nėra užbaigtas ikiteisminis tyrimas, nepadarytos visos reikalingos ekspertizės, atlikti bandinių tyrimai ir pateiktos išvados, nėra atmesta. Kai kurios versijos yra nagrinėjamos kaip teorinės galimybės.
Avarijos priežastis, vadovaudamiesi teisės aktais, procedūriniais reikalavimais ir atlikę visus reikiamus tyrimus, nustatys ikiteisminio tyrimo pareigūnai, dirbančios ir analizuojančios Bendrovės ir Avarijos tyrimo komisijos, kurios, baigusios darbą, pateiks atitinkamas išvadas Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Avarijos tyrimo komisijos darbo terminas yra 2007 m. gegužės 1 d.

Vyriausybės komisijos duomenys leidžia daryti išvadą, kad avarija nesukėlė pasekmių žmonėms ir visuomenės sveikatai, aplinkos ore matuotų teršalų koncentracijos neviršijo nustatytų normų.

Komisija konstatuoja, kad AB „Mažeikių nafta“ turi imtis atitinkamų priemonių, tam apmokytų personalą, paruoštų materialinę bazę, laiku ir kokybiškai vykdytų įmonės eksploatavimo bei modernizavimo darbus ir pan., siekiant išvengti panašių avarijų ateityje.

Vyriausybė pavedė Ūkio ministerijai įstatymų nustatyta tvarka imtis priemonių, kad valstybei atstovaujantys AB „Mažeikių nafta“ stebėtojų tarybos ir valdybos nariai savo veikla per bendrovės valdymo organus užtikrintų AB „Mažeikių nafta“ efektyvų valdymą, įmonės vadovas ir administracija būtų įpareigoti pasirūpinti avarijų pasekmių apsvarstymu bendrovės valdyboje ir įgyvendintų suderintus veiksmus, kad sparčiau ir racionaliau būtų likviduojamos avarijos pasekmės, deramai panaudojamas turimas potencialas, minimizuotos avarijos finansinės pasekmės.

2006-12-06