BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės strateginė darbotvarkė

2021 m. kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą, kuriame ministrai prie kiekvienos iš dvylikos Vyriausybės programos misijų (prioritetų) nurodė savo strateginius darbus (projektus).

Vyriausybės strateginę darbotvarkę sudaro keturi lygiai (dokumentas parsisiuntimui)

Vyriausybės kadencijos reformos (Ministro Pirmininko strateginiame projektų portfelyje esantys penki strateginiai darbai (projektai):

 1. valstybės tarnybos pertvarka;
 2. pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“;
 3. EDtech skaitmeninė švietimo transformacija;
 4. inovacijų ekosistemų mokslo centruose, inovacijų agentūros ir misijomis grįstų mokslo ir verslo inovacijų programų sukūrimas;
 5. ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelio sukūrimas.

Į Ministro Pirmininko strateginį projektų portfelį taip pat įtrauktas Aštuonioliktosios Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano įsipareigojimas parengti Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“ ir dar septyni ministrų strateginiai darbai (projektai).

 1. Funkcijų peržiūra ir optimalus institucijų tinklas (viešojo valdymo sistema);
 2. Viešosios ir administracinės paslaugos (įskaitant jų kokybės užtikrinimą regionuose);
 3. Į strateginius tikslus orientuotas valdžios sektoriaus finansų planavimas;
 4. Tvari kultūros ir švietimo sąveika (kultūros ir kūrybiškumo įtraukimas į švietimą);
 5. Veiksminga atsparumo grėsmėms didinimo, krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo sistema;
 6. Saugi elektros energetikos sistema (elektros energijos sistemos sinchronizavimas su Vakarais ir Astravo atominės elektrinės blokada);
 7. Strateginių geležinkelio ir kelių transporto jungčių plėtra.

Šie darbai bus parengti įgyvendinti ir stebimi per projektų valdymo sistemą, laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 712 „Dėl projektų valdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatytų Ministro Pirmininko strateginį projektų portfelį sudarančių projektų ir projektų programų planavimo, įgyvendinimo, stebėsenos, pokyčių valdymo, užbaigimo ir naudos vertinimo nuostatų ir procedūrų.

 

Ministrų strateginiai darbai (projektai), susiję su Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano horizontaliaisiais tikslais (skaitmeninė transformacija, žaliasis kursas ir atskirties mažinimas, įskaitant regionų plėtrą) arba juos įgyvendinantys. Už ministrų 11 strateginių darbų (projektų),   susijusių su šių horizontaliųjų tikslų pasiekimu, yra atsakingi ministrai, o įgyvendinimą koordinuos ir konsultacinę paramą teiks Vyriausybės kancleris ir Vyriausybės kanceliarija.

Skaitmeninė transformacija

 1. E. Vyriausybė 360°: Atviri duomenys (Ekonomikos ir inovacijų ministerija);
 2. E. Vyriausybė 360°: Skaitmeninė transformacija (Ekonomikos ir inovacijų ministerija);
 3. E. Kultūra (Kultūros ministerija);
 4. Socialinės apsaugos ir užimtumo sistemų skaitmenizavimas ir IT sistemų integracija (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija);
 5. Sveikatos sistemos skaitmeninimas (Sveikatos apsaugos ministerija);
 6. Laiko dvasią atliepianti migracijos politika (ir integracija) (Ekonomikos ir inovacijų ministerija);

Žaliasis kursas

 1. Aplinkosaugos ekonominių priemonių įgyvendinimas ir investicijų tvarumo didinimas (Aplinkos ministerija);

Regionų plėtra

 1. Regionų investicinio potencialo ir patrauklumo didinimas, sudarant palankias sąlygas verslui ir užimtumui; (Vidaus reikalų ministerija);
 2. Įtrauki ir socialinėms, ekonominėms ir teritorinėms problemoms spręsti įgalinta savivalda (Vidaus reikalų ministerija);
 3. Kokybiškų viešųjų paslaugų užtikrinimas regionuose (kokybiškos gyvenimo sąlygos) (Vidaus reikalų ministerija);
 4. Savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimas (Finansų ministerija).

Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane paskelbti ministrų strateginiai darbai (projektai), kurie neįtraukti į Ministro Pirmininko strateginį projektų portfelį ir kuriems nereikia Vyriausybės kanceliarijos koordinavimo paramos. Jie bus įgyvendinti per projektų valdymo sistemą, o pažanga stebima per Portfelių ir projektų valdymo informacinę sistemą (PPVIS).

 

Ketvirtąjį lygį sudaro ministrų strateginiai darbai (projektai), kurių parengimas, įgyvendinimas ir projektinio valdymo stebėsena vyks ministerijos lygiu.