ES fondų investicijos Lietuvoje 2021–2027 m.

Paveikslėlis1.gif

 

2021–2027 m. finansavimo laikotarpiu Europos Sąjungos (ES) fondų investicijos atveria naujas galimybes Lietuvoje ir kartu užtikrina anksčiau pradėtų reikšmingų darbų tęstinumą.

 

Bendrųjų nuostatų reglamentas patvirtintas siekiant reglamentuoti aštuonis ES fondus, kurie įgyvendinami kartu su valstybėmis narėmis ir regionais. Šiems aštuoniems fondams tenka trečdalis ES biudžeto.

Penki bendri politikos tikslai, kuriems skiriama didžiausia šio biudžeto dalis:

1. konkurencingesnė ir pažangesnė Europa, skatinant novatorišką ir pažangią ekonomikos pertvarką ir regionų IRT jungtis;

2. žalesnė, mažo anglies dioksido kiekio ir prie nulinio anglies dioksido kiekio technologijų pereinanti ekonomika ir atspari Europa, skatinant perėjimą prie švarios ir teisingos energetikos, žaliąsias ir mėlynąsias investicijas, žiedinę ekonomiką, klimato kaitos švelninimą ir prisitaikymą prie klimato kaitos, rizikos prevenciją bei valdymą ir tvarų judumą mieste;

3. geriau sujungta Europa, skatinant judumą;

4. socialiai atsakingesnė ir įtraukesnė Europa, įgyvendinant Europos socialinių teisių ramstį;

5. piliečiams artimesnė Europa, skatinant tvarią ir integruotą visų rūšių vietovių ir vietos iniciatyvų plėtrą.

Aštuoni fondai, kuriems taikomas šis bendrasis reglamentas:

Žemiau rasite informaciją apie fondų lėšomis įgyvendinamas 2021–2027 m. programas Lietuvoje.

Šios investicijos yra vienas iš ES įrankių, skirtų pasiekti Lietuvai ir visai Bendrijai svarbius tikslus – užtikrinti ilgalaikę ekonominę ir socialinę gyventojų gerovę, sustiprinti Lietuvos ekonomikos atsparumą bei konkurencingumą ir skatinti jos tvarų augimą.

Atnaujinimo data: 2024-02-08