Vadovaujantis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu, yra galimybė informuoti Vyriausybės kanceliariją apie institucijoje galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinį nusižengimą, tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą, taip pat šiurkštų privalomų profesinės etikos normų pažeidimą ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį arba jį pažeidžiantį teisės pažeidimą, apie kuriuos pranešėjas sužino iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo santykių arba sutartinių santykių su šia įstaiga.

Informacija apie pažeidimus teikiama ir nagrinėjama vadovaujantis Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“.

Pranešimus gali pateikti esami ir buvę Vyriausybės kanceliarijos tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, arba asmenys, sutartiniais santykiais (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.) susiję su Vyriausybės kanceliarija.

PRANEŠKITE APIE PAŽEIDIMĄ VIDINIU PRANEŠIMŲ KANALU

Pranešimą apie korupcinio pobūdžio teisės pažeidimą Vyriausybės kanceliarijoje nurodytą Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 3 straipsnyje galite pateikti Vyriausybės kanceliarijai vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu – el. paštu [email protected]., arba tiesiogiai kompetentingam subjektui įteikiant užpildytą pranešimo apie pažeidimą formą.

Vyriausybės kanceliarijoje vidinio informacijos apie pažeidimus teikimo kanalo kompetentingo subjekto funkcijas pavesta atlikti  Vyriausybės kanceliarijos vyriausiajai patarėjai teisės klausimais Eglei Gasiūnaitei (el. p. [email protected]), Administravimo departamento Personalo valdymo skyriaus vedėjai Renatai Sadzevičiūtei-Vilkelei (el. p. [email protected]) ir Viešojo valdymo grupės vyresniajam patarėjui Artūrui Norkevičiui (el. p. [email protected]).

Asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo  ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Asmeniui, pateikusiam informaciją apie pažeidimą, bus užtikrintas konfidencialumas.

Reikalavimas užtikrinti konfidencialumą netaikomas, kai:

1) to raštu prašo asmuo, pateikiantis arba pateikęs informaciją apie pažeidimą;

2) asmuo pateikia žinomai melagingą informaciją.

Atnaujinimo data: 2024-12-06