Projektų finansavimas
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija skelbia Istorinės atminties ir su Lietuvos pristatymu užsienyje susijusių projektų finansavimo konkursą, kurio paskirtis – atrinkti ir finansuoti projektus, atitinkančius šias 2025 metų prioritetines finansavimo kryptis:
1. Istorinės atminties puoselėjimas Lietuvos valstybei reikšmingiems įvykiams atminti;
2. Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės kovų atminimas, Lietuvai nusipelniusių asmenybių, kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę ir laisvę įamžinimas;
3. Tautinių bendrijų istorijos ir kultūros Lietuvoje puoselėjimas;
4. Šalies žinomumo ir reputacijos stiprinimas.
2025 m. bus finansuojami tik tie projektai, kurie atitiks bent vieną iš šių krypčių. Apie laukiamus projektų rezultatus žr. žemiau.
Konkursas organizuojamas remiantis Istorinės atminties ir su Lietuvos pristatymu užsienyje susijusių projektų finansavimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas).
Kaip dalyvauti?
- Konkursui teikiami projektai turi siekti Aprašo 11 punkte nurodytų bendrųjų tikslų;
- Konkursui teikiamos tinkamai užpildytos ir pasirašytos paraiškos formos (paraiškos formą galima atsisiųsti čia), pridedami reikiami dokumentai. Prieš pildant ir teikiant paraiškas rekomenduojama įsitikinti, ar projektas atitinka prioritetines finansavimo kryptis, taip pat detaliai susipažinti su Aprašu ir įsitikinti, ar projektas atitinka visus kriterijus, bendruosius tikslus, ar visos projekte numatomos veiklos gali būti finansuojamos ir kt.;
- Paraiškas nuo sausio 21 d. iki vasario 11 d. (įskaitytinai) konkursui dėl projektų finansavimo gali teikti nevyriausybinės organizacijos ir valstybinės aukštosios mokyklos.
Svarbu. Nevyriausybinė organizacija – organizacija, kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, iki konkurso skelbime nurodytos paskutinės paraiškų pateikimo dienos Juridinių asmenų registre įregistravusi žymą, patvirtinančią, kad ji yra NVO.
Laukiami projektų rezultatai. Tikimasi, kad:
1. Prioritetinę kryptį „Istorinės atminties puoselėjimas Lietuvos valstybei reikšmingiems įvykiams atminti“ įgyvendinantis projektas:
1.1. padės paminėti ir įamžinti Lietuvos valstybei svarbias sukaktis;
1.2. skatins Lietuvos gyventojų patriotiškumą, prisidės prie pilietiškumo ugdymo minint Lietuvos valstybei svarbius įvykius, asmenybių sukaktis ir kitas atmintinas datas, prisidės prie istorinės, politinės, sociokultūrinės atminties išsaugojimo;
1.3. prisidės prie regionų kultūrinio ir istorinio išskirtinumo identifikavimo, vietos istorinio palikimo aktualizavimo, skatins jį suvokti bei pažinti.
2. Prioritetinę kryptį „Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės kovų atminimas, Lietuvai nusipelniusių asmenybių, kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę ir laisvę įamžinimas“ įgyvendinantis projektas:
2.1. padės giliau pažinti ilgametę ir įvairiaformę kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės, prisidės prie laisvės kovų ir rezistencijos, tautinio atgimimo ir išsivadavimo judėjimo atminimo išsaugojimo bei įamžinimo;
2.2. prisidės prie ryškiausių rezistencinių judėjimų, Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo ir įtvirtinimo laikotarpio asmenybių, neginkluoto pasipriešinimo dalyvių ir disidentų pagerbimo ir įamžinimo;
2.3. prisidės prie Holokausto aukų atminimo pagerbimo bei įamžinimo;
2.4. prisidės prie Lietuvos žydų gelbėtojų atminimo pagerbimo ir įamžinimo.
3. Prioritetinę kryptį „Tautinių bendrijų istorijos ir kultūros Lietuvoje puoselėjimas“ įgyvendinantis projektas:
3.1. padės geriau pažinti tautinių bendrijų istoriją ir kultūrą Lietuvoje, suvokti daugiakultūriškumo svarbą Lietuvos istorijai nuo seniausių laikų, padės įvertinti ir parodyti plačiajai visuomenei Lietuvos tautinių bendrijų indėlį į Lietuvos valstybingumo, istorijos, kultūros ir mokslo raidą;
3.2. prisidės prie Lietuvos, kaip brandžios, tolerantiškos, demokratinės valstybės, gebančios kritiškai vertinti istorinę patirtį, įvaizdžio stiprinimo;
3.3. padės geriau pažinti ir įamžinti žymias Lietuvos istorijai ir kultūrai nusipelniusias svarbias asmenybes, ugdys pasididžiavimą bendra Tėvyne – Lietuva.
4. Prioritetinę kryptį „Šalies žinomumo ir reputacijos stiprinimas“ įgyvendinantis projektas:
4.1. prisidės prie teigiamos Lietuvos reputacijos formavimo šalies viduje ir (ar) užsienyje;
4.2. didins Lietuvos žinomumą pasaulyje.
Seimo nutarimas ir rezoliucija dėl 2025 metų:
- Nr. XIV-1759 „Dėl 2025 metų paskelbimo Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Baroko literatūros, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio bei lėktuvo „ANBO“ ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metais“;
- Nr. XIV-2293 „Dėl 2025 metais minėtinų svarbių datų, įvykių ir asmenybių sukakčių“).
Paraiškas dėl projektų finansavimo supaprastinta tvarka gali teikti biudžetinės įstaigos. Paraiškos priimamos nuo sausio 21 d. iki spalio 15 d. (įskaitytinai).
Visus su dalyvavimu konkurse susijusius klausimus užduoti galima tel. +370 5 209 8732, mob. +370 658 42 141, el. p. [email protected].
- Istorinės atminties ir su Lietuvos pristatymu užsienyje susijusių projektų, įgyvendintų 2024 m., kuriems finansavimą (dalinį ar pilną) skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, vykdymo rezultatai – ataskaita.
- Istorinės atminties ir su Lietuvos pristatymu užsienyje susijusių projektų, įgyvendintų 2023 m., kuriems finansavimą (dalinį ar pilną) skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, vykdymo rezultatai – ataskaita.
- Istorinės atminties ir su Lietuvos pristatymu užsienyje susijusių projektų, įgyvendintų 2022 m., kuriems finansavimą (dalinį ar pilną) skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, vykdymo rezultatai – ataskaita.
- Istorinės atminties ir su Lietuvos pristatymu užsienyje susijusių projektų, įgyvendintų 2021 m., kuriems finansavimą (dalinį ar pilną) skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, vykdymo rezultatai – ataskaita.