BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptartos tolesnės Lietuvos ir Liuksemburgo bendradarbiavimo perspektyvos ir Astravo AE

Data

2021 02 22

Įvertinimas
0
Liuksemburgas Lietuva shutterstock_269007758.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Ministru Pirmininku Xavieru Betteliu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus.  

„Kova su pandemija, vakcinos įsigijimas, vakcinavimo greitis – pagrindiniai Vyriausybės darbotvarkės  prioritetai. Dabartinis iššūkis – mutacijos, būtina vakcinuoti kuo daugiau ir kuo greičiau, o ilgalaikis iššūkis – kolektyvinio imuniteto palaikymas. Kadangi vakcinų tiekimas vis dar nestabilus, svarbu sukurti paramos mechanizmą ES kaimynėms, taip pat Rytų partnerystės šalims“, – sakė premjerė.

Lietuva vertina nuolatinę Liuksemburgo paramą keliant nesaugios Astravo AE klausimą visuose ES ir tarptautiniuose susitikimuose.

„Siekiame, kad būtų įgyvendintos visos tarptautinės branduolinės saugos rekomendacijos Astravo AE. Negalime skirstyti rekomendacijų į svarbias ir mažiau svarbias, nes ant kortos pastatyta milijonai gyvybių. Negalime leisti, kad nesaugioje AE pagaminta elektros energija patektų į Europos rinką“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė. 

Daug dėmesio pokalbio metu skirta dvišaliams ryšiams kultūros ir kitose srityse, puikia proga juos dar labiau suaktyvinti galėtų būti tai, kad  2022 m. Kaunas ir Liuksemburgo miestelis Esch-sur-Alzette bus Europos kultūros sostinėmis. Premjerai sutarė apsikeisti darbo vizitais šiai progai paminėti, o taip pat aptarti galimybes toliau stiprinti dvišalius ryšius.

Premjerė taip pat padėkojo Liuksemburgui  už indėlį užtikrinant Lietuvos ir regiono saugumą: finansinę paramą NATO Baltijos šalių oro policijos misijai,  karių dislokavimą NATO sustiprintoje „Forward Presence“ (eFP) kovinėje grupėje Lietuvoje, dalyvavimą regioninėse pratybose.

Pasak I.Šimonytės, reikia siekti, kad Rytų Partnerystė išliktų strateginis-geopolitinis ES prioritetas. Būtina tęsti spaudimą Baltarusijos režimui. ES sankcijos – labai svarbu, tačiau ne mažiau svarbu – efektyvi parama Baltarusijos žmonėms.