BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Astravo AE blokadai ir sklandesnei sinchronizacijai – speciali Vyriausybės komisija ir darbo grupė

Data

2021 01 13

Įvertinimas
0
zenklas.jpg

Vyriausybė šiandien nutarė sudaryti komisiją, kuri koordinuotų ir užtikrintų efektyvią elektros tinklų sinchronizaciją, tinklo patikimumo ir saugumo priemonių stiprinimą, jų įgyvendinimą bei priemones, skirtas Astravo atominės elektrinės grėsmių mažinimui.

Ministrė Pirmininkės vadovaujamą komisiją sudarys energetikos, aplinkos, finansų, susisiekimo, užsienio reikalų, žemės ūkio ministrai, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) atstovai, „Epso-G“, „Ignitis grupės“, „Litgrid“ vadovai.

„Akivaizdu, kad priemonių, kurių ėmėsi Lietuva, kad elektra iš Astravo nepatektų į Lietuvą, neužtenka, todėl tai tik dar kartą įrodo būtinybę dirbti pilnos Astravo blokados linkme, didinti savo energetinę nepriklausomybę ir elektros tinklo saugumą, - sako energetikos ministras Dainius Kreivys.- Pirma, toks komisijos formatas padės mums priimti reikalingus sprendimus, kurie užtikrintų sklandesnę ir spartesnę elektros tinklų sinchronizacijos projektų eigą, antra, padės parengti sprendimus, kad nesaugi elektra iš Astravo atominės elektrinės nepatektų į Lietuvą ir už ją nemokėtų Lietuvos vartotojai“.

Premjerės potvarkiu taip pat bus sudaryta energetikos ministro vadovaujama darbo grupė, kuri parengs siūlymus dėl Lietuvos pozicijos visais prekybos elektra iš Baltarusijos klausimais. Ši darbo grupė taip pat turės peržiūrėti sinchronizacijos projektų eigą bei pateikti siūlymus komisijai dėl jų spartinimo ir efektyvinimo. Numatoma, kad rengdama pasiūlymus, darbo grupė šiuos klausimus turės įvertinti politikos, ekonomikos, teisės ir techniniu požiūriu. Planuojama, jog pirmuosius siūlymus darbo grupė pateiks jau vasario pradžioje.