BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baltijos Ministrų Taryba priėmė bendrą pareiškimą dėl bendradarbiavimo ir koordinuoto atsako į COVID-19 pandemiją

Data

2021 03 12

Įvertinimas
2
Baltijos šalys Lietuva Latvija Estija 167515425_65ba8ba198_o.jpg

Estijos Ministrė Pirmininkė Kaja Kallas, Latvijos Ministras Pirmininkas Arturs Krišjānis Kariņš ir Lietuvos Ministrė Pirmininkė  Ingrida Šimonytė Baltijos Ministrų Taryboje aptarė svarbiausius regioninio ir trišalio bendradarbiavimo klausimus, apžvelgė pažangą įgyvendinant bendrus projektus, vykdant Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai prioritetus, ir aptarė bendrą pareiškimą dėl bendradarbiavimo ir koordinuoto atsako į COVID-19 pandemiją.

Pareiškime premjerai išreiškė paramą koordinuotam Europos Sąjungos atsakui į COVID-19 pandemiją, įskaitant pastangas paspartinti vakcinavimą, suvaldyti naujas viruso atmainas, užtikrinti bendrą požiūrį į laikinus laisvo judėjimo ES apribojimus ir sklandų ES bendrosios rinkos veikimą. Teigiamai įvertintas Europos Komisijos komunikatas „HERA inkubatorius“ ir pabrėžtas Baltijos valstybių ir jų pramonės pasirengimas prisidėti prie tęstinių ES pastangų didinti gamybos, mokslinių tyrimų ir greito aptikimo pajėgumus.

Ministrai Pirmininkai pripažino Europos Komisijos pastangas didinti COVID-19 vakcinų pristatymo nuspėjamumą ir skaidrumą tęsiant intensyvų dialogą su vakcinų gamintojais, siekiant, kad jie įvykdytų sutartinius įsipareigojimus pagal Išankstinio įsigijimo sutartis ir išplėstų gamybos pajėgumus. Ministrai Pirmininkai pabrėžė efektyviausio ES vakcinų strategijos įgyvendinimo ir spartesnio skiepijimo tempo ES svarbą.

Vyriausybių vadovai akcentavo ES valstybių narių solidarumą pandemijos metu. Jie pabrėžė būtinybę nedelsiant reaguoti į neatidėliotinus labiausiai paveiktų valstybių narių poreikius. Premjerai pakvietė Europos Komisiją sukurti aiškių ir skaidrių kriterijų mechanizmą, pateisinantį proporcingo vakcinų platinimo išimtis ir laikinai skatinantį tiekimą toms valstybėms narėms.

Ministrai Pirmininkai taip pat paprašė Europos Komisiją atidžiai stebėti vakcinavimo procesą visoje ES, kad būtų išvengta bet kokių kliūčių ir sankaupų, susijusių su vakcinų platinimu bei skiepijimu. Jie paragino taikyti laikiną koregavimo procedūrą, leidžiančią padidinti vakcinų tiekimą tam tikroms ES valstybėms narėms, kuriose turimi pajėgumai suteikia galimybę nedelsiant naudoti vakcinas.

Premjerai pareiškė palaikantys siūlymus ES lygmeniu sukurti bendrą skaitmeninę platformą dokumentuotai informacijai dėl skiepijimo, testavimo ir pasveikimo nuo COVID keistis, ir paragino bendradarbiauti pasauliniu lygiu. Jie atkreipė dėmesį į būsimą Europos Komisijos pasiūlymą dėl skaitmeninio žaliojo pažymėjimo, kuris būtų geras pagrindas tolesnėms diskusijoms dėl bendro ES požiūrio į galimą skiepijimo pažymėjimo taikymą, vengiant bet kokios diskriminacijos.

Vyriausybių vadovai palankiai įvertino Europos Komisijos pastangas užbaigti ES dalijimosi vakcina mechanizmą, siekiant palengvinti ES partnerių / kaimynų galimybę naudotis vakcinomis ir šiuo atžvilgiu papildyti COVAX priemonės pastangas.

Ministrai Pirmininkai pabrėžė sklandaus ES atsigavimo svarbą, veiksmingai įgyvendinant ES ekonomikos gaivinimo planą. Pažymėta, kad reikia užbaigti vykstančias derybas dėl 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos sektorinių pasiūlymų ir visapusiškai atsižvelgti į Europos Vadovų Tarybos išvadas bei politinius susitarimus, kuriuos ES lyderiai pasiekė 2020 m. liepos mėnesį.

Skaityti pareiškimą