BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baltijos šalių premjerai visiškai pritaria Suomijos ir Švedijos sprendimams stoti į NATO

Data

2022 05 18

Įvertinimas
0
AdobeStock_323950039.jpeg

Estijos Vyriausybės vadovė Kaja Kallas, Latvijos premjeras Arturas Krišjanis Karinis  ir Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė  visiškai pritaria  istoriniams Suomijos ir Švedijos sprendimams kreiptis dėl narystės NATO ir labai palankiai juos vertina.

„Suomiją ir Švediją sieja tos pačios vertybės kaip ir NATO sąjungininkes, jos taip pat pritaria mūsų įsipareigojimui laikytis principų, kurie sudaro euroatlantinio saugumo pagrindą. Suomijai ir Švedijai prisijungus prie NATO sustiprės mūsų kolektyvinis saugumas ir sutvirtės Aljansas.

Baltijos šalys kartu su Suomija ir Švedija dalijasi atsakomybe už taikų, saugų ir klestintį Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regioną. Suomijos ir Švedijos prisijungimas prie NATO padės pasiekti šiuos tikslus, atvers mūsų šalims naujas galimybes glaudžiau ir aktyviau bendradarbiauti saugumo ir gynybos srityse.

Mūsų saugumo interesai yra tokie patys, mes taip pat susiduriame su panašiomis saugumo grėsmėmis ir iššūkiais. Todėl Baltijos šalys į šias grėsmes ir iššūkius reaguos glaudžiai bendradarbiaudamos ir išlaikydamos solidarumą su Suomija ir Švedija – kaip su NATO sąjungininkėmis, taip pat Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO proceso metu. Dėsime visas įmanomas pastangas, kad šis stojimo procesas vyktų greitai ir sklandžiai.

Rusijai vykdant invaziją į Ukrainą, NATO, kaip gynybinio Aljanso, siekiančio taikos, saugumo ir stabilumo visoje euroatlantinėje erdvėje, vaidmuo tampa dar svarbesnis. Laukiame, kada galėsime bendradarbiauti Aljanse su Suomija ir Švedija, kad pasiektume šiuos tikslus“, – bendrame pareiškime pabrėžia Baltijos šalių Ministrai Pirmininkai.

Bendras Baltijos šalių Ministrų Pirmininkų pareiškimas dėl Suomijos ir Švedijos sprendimų stoti į NATO