BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baltijos šalių vyriausybių centrinių institucijų susitikime pristatytas naujasis Lietuvos krizių valdymo modelis

Data

2023 01 16

Įvertinimas
0
52630456691_8bf3c04d56_o.jpg

Sausio 16-ąją Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, kanclerės pavaduotojas, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas bei Ministrės Pirmininkės patarėjas atvirų duomenų, skaitmeninės transformacijos ir viešųjų pirkimų klausimais Rimantas Žylius dalyvavo Baltijos valstybių vyriausybių centrinių institucijų susitikime Rygoje, kuriame pristatytas naujasis Lietuvos krizių valdymo modelis bei aptarti kovos su dezinformacija ir socialinių tinklų turinio moderavimo klausimai Rusijos vykdomo karo Ukrainoje kontekste.  

„Baltijos regionas susiduria su bendromis grėsmėmis ir iššūkiais, todėl mūsų valstybių bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi ir veikimas kartu srityse, kuriose išvien galime nuveikti daugiau, yra savaime suprantamas ir siektinas. Naujas Lietuvos krizių ir ekstremalių situacijų valdymo modelis, sutelkiantis profesionalius analitinius pajėgumus, realaus laiko duomenis ir šiuolaikinius techninius sprendimus Nacionaliniame krizių valdymo centre, yra ilgo, atidaus ir nuoseklaus darbo rezultatas, leidžiantis pasidalinti įžvalgomis ir išmoktomis pamokomis su bendraminčiais regiono partneriais“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.  

Susitikime Latvijos sostinėje Rygoje naująjį Lietuvos krizių valdymo modelį ir nuo šių metų veikti pradėjusį Nacionalinį krizių valdymo centrą (NKVC) pristatė jo vadovas V. Vitkauskas. 

NKVC – svarbiausia operacinio lygmens institucija krizių ir ekstremalių situacijų prevencijos ir valdymo srityje, kurio struktūroje 24/7 principu veikiantis situacijų centras vykdo nuolatinę grėsmių nacionalinio saugumo interesams stebėseną. Kilus krizei ar ekstremaliajai situacijai, NKVC atsakinga už duomenimis ir analize grįstų sprendimų parengimą, jų įgyvendinimo užtikrinimą ir tarpinstitucinę koordinaciją.  

Susitikime Rygoje taip pat diskutuota dezinformacijos užkardymo ir demokratinių visuomenių atsparumo ugdymo tema, dalyvaujant Ministrės Pirmininkės patarėjui R. Žyliui pristatyti praėjusiais metais Lietuvoje įgyvendinti pokyčiai duomenų valdymo srityje, be kita ko, svarbūs ir priimant savalaikius, tikslius sprendimus ekstremalių situacijų bei krizių valdyme. Įgyvendinant valstybės duomenų ekosistemos patobulinimus, Lietuvos statistikos departamentas pernai tapo Valstybės duomenų agentūra.

Aptartas ir socialinių tinklų platformų turinio moderavimas klausimas Rusijos karo Ukrainoje kontekste – vartotojų pastebimi dažni ir nepagrįsti įrašų blokavimo ar profilio apribojimų atvejai. Dėl jų Vyriausybės kanceliarija, bendradarbiaudama su Debunk.org komanda, inicijavo diskusiją su kompanijos „Meta“ atstovais ieškant sprendimų šiai padėčiai spręsti.