BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bus didinamos valstybės skaitmeninimo galimybės

Data

2021 11 17

Įvertinimas
0
Internetas tinklas IT technologijos shutterstock_115550461.jpg

Vyriausybė patvirtinto 2021–2030 metų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programą. Ją vykdant bus siekiama sudaryti galimybes viešajam sektoriui, verslo įmonėms,  akademinei bendruomenei efektyviai, saugiai kurti inovatyvius produktus ir paslaugas ir jais naudotis. Taip pat numatoma stiprinti gyventojų gebėjimus naudotis naujomis technologijomis, didinti supratimą apie būsimus technologinius pokyčius ir sudaryti sąlygas valstybei prie jų prisitaikyti.

Programa visų pirma apima valstybės informacinių sistemų, registrų kūrimo ir (arba) vystymo ar konkrečių e. paslaugų kūrimo veiklas, finansuojamas Ekonomikos atgaivinimo ir atsparumo didinimo plane numatytomis lėšomis. Verslo skaitmeninimo, formaliojo ir neformaliojo ugdymo, kibernetinio saugumo, skaitmeninio junglumo priemonės įgyvendinamos per specialias Ekonomikos ir inovacijų bei kitų ministerijų plėtros programas.

Vykdant 2021–2030 metų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programą, bus skatinamas inovatyvumas, nes skaitmeninimas tiesiogiai susijęs su inovacijų kūrimu ir taikymu. Ketinama sudaryti lygias galimybes visiems kurti elektronines paslaugas, pritaikytas neįgaliesiems,  organizuojant skaitmeninių įgūdžių ugdymą socialiai pažeidžiamoms grupėms.
 
Įgyvendinant programą, valstybės informacinių išteklių valdymas taps efektyvesnis, padidės viešojo sektoriaus duomenų prieinamumas ir  sklaida bei galimybė juos naudoti pakartotinai. Turėtų pagausėti įrankių ir technologinių sprendimų, kuriuos naudojant paslaugos bus inovatyvios, tolygiai prieinamos ir saugios, pagerės visuomenės skaitmeninė kompetencija, taps efektyvesnis bendradarbiavimas skaitmeninimo temomis.

Tikimasi pagerinti skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksą (DESI). Pagal šį indeksą Lietuva
2020 m. užėmė 14 vietą, siektina, kad  2025 m. užimtų  10, o  2030 m. – 7 vietą.

Ši programa padeda įgyvendinti 2021–2030 metų nacionalinį pažangos planą, kuriame, skatinant valstybės skaitmeninimą, numatytas tikslas: „Pereiti prie mokslo žiniomis, pažangiosiomis technologijomis, inovacijomis grįsto darnaus ekonomikos vystymosi ir didinti šalies tarptautinį konkurencingumą“.