BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


COVID-19 ir regioninis bendradarbiavimas – Lietuvos ir Švedijos vyriausybių vadovų pokalbio akcentas

Data

2021 01 22

Įvertinimas
0
svedija .JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Švedijos premjeru Stefanu Löfvenu ir aptarė kovos su pandemija aktualijas, dvišalį bei regioninį bendradarbiavimą, paramos Baltarusijai svarbą bei energetinio saugumo klausimus. 

„COVID-19 fone bendradarbiavimas tarp Baltijos ir Šiaurės Europos šalių yra gyvas ir veiksmingas. To pavyzdys – bendras viso regiono valstybių laiškas Europos Komisijai“, – sakė premjerė. 

Premjerė pabrėžė, kad Lietuvai labai aktualus branduolinės saugos klausimas – Baltarusija neįgyvendino ES patvirtintų branduolinės saugos rekomendacijų, todėl Astravo elektrinė yra nesaugi ir negali veikti.

Lietuva ir Švedija yra bendramintės dėl paramos Rytų partnerėms ir Rusijos agresijos vertinimo bei sankcijų išlaikymo.

Pokalbyje Ministrė Pirmininkė pabrėžė, kad dvišaliai santykiai vystosi itin palankiai. Švedija, kartu su kitomis Šiaurės Europos valstybėmis, tebėra svarbiausia Lietuvos partnerė Baltijos jūros regione. Ne vienus metus Švedija – didžiausia Lietuvos investuotoja ir viena pagrindinių prekybos partnerių. Lietuvos verslui Švedija yra svarbi prekių ir paslaugų eksporto rinka.