BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Darbą Ukrainoje pradeda Lietuvos tyrėjai

Data

2022 05 05

Įvertinimas
0
vika-strawberrika-Mxdis9InKWs-unsplash.jpg

Į Ukrainą atvyko pirmoji tyrimo grupė, sudaryta iš Lietuvos prokuratūros, policijos, kriminalistinių tyrimų centro ir teismo medicinos tarnybos atstovų, kuri kolegoms Ukrainoje padės atlikti tyrimo veiksmus, renkant duomenis apie Rusijos kariuomenės įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui. 

Prieš išvykstant į Ukrainą Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su tyrimo grupės nariais.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi šia konkrečia ir labai reikalinga Lietuvos teisėsaugos iniciatyva padėti Ukrainai siekti teisingumo. Ukrainai mūsų profesionalų žinios ir patirtis yra be galo svarbūs, nes tikslas – kad padariusieji nusikaltimus už juos atsakytų. Neabejoju, tai ir įvyks“, – sakė Ministrė Pirmininkė.  

Susitikimo metu aptartas Lietuvos bei Ukrainos pareigūnų bendradarbiavimas, taip pat kovo mėnesį pasirašytas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos generalinių prokurorų susitarimas dėl jungtinės tyrimų grupės, prie kurios prisijungė ir Tarptautinis baudžiamasis teismas. Dar kovo pradžioje apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų paskelbė Generalinė prokuratūra.