BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dvišalė komisija aptarė savivaldybių skolinimosi lankstumą

Data

2021 12 13

Įvertinimas
1
LRVK_20211213-2.jpg

Šiandien įvyko Vyriausybės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos dvišalės komisijos (toliau – Dvišalė komisija) posėdis, kuriame Vyriausybės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai aptarė galimybes didinti savivaldybių skolinimosi lankstumą koreguojant Konstitucinį įstatymą.

Komisijos posėdyje finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė siūlymą neįtraukti į savivaldybių balansą išlaidų  bendriems savivaldybių ir ES projektams finansuoti, vertinant atitiktį nacionalinėms fiskalinės drausmės taisyklėms. Tai reikštų, kad savivaldybės biudžeto deficitas, kuriam padengti savivaldybė galėtų lanksčiau skolintis, galėtų didėti bendrai su ES finansuojamų projektų išlaidų dydžiu. Atsižvelgiant į tai, kad su ES bendrai finansuojami projektai turi fiksuotą apimtį ir terminus, siūlomas papildomas skolinimosi lankstumas nekeltų grėsmės savivaldybių ir viso valdžios sektoriaus viešųjų finansų tvarumui ir prisidėtų prie veiksmingo savivaldybėms skirtų ES lėšų panaudojimo.
 
Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai teigiamai įvertino Vyriausybės pateiktus pasiūlymus. Sutarta pradėti rengti reikiamus įstatymų  projektus, kad juos  būtų galima pateikti Seimui svarstyti 2022 m. Seimo pavasario sesijoje.
 
Dvišalė komisija sudaryta šios Vyriausybės iniciatyva kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija pariteto pagrindu. Dvišalės komisijos užduotis – svarstyti ir teikti valstybės ir savivaldybių institucijoms pasiūlymus svarbiais valstybei ir savivaldybėms klausimais, koordinuoti veiksmus ir derinti Vyriausybės ir savivaldybių interesus, siekiant subsidiarumo principo įgyvendinimo ir pažangos valstybės politikos srityse. Dvišalės komisijos pirmininkė – Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.