BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Fizinio barjero Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje įrengimui – atskiras įstatymas

Data

2021 08 06

Įvertinimas
0
7066_168876314a69f31e70047a8f82b8ea31.jpg

Šiandien Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui dėl specialaus įstatymo, skirto užtikrinti kuo operatyvesnį fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimą. 

„Skubus fizinio barjero prie valstybės sienos su Baltarusija įrengimas yra būtinas ne tik efektyviai valstybės sienos apsaugai, bet ir gyvybinių nacionalinio saugumo interesų užtikrinimui, be to, turi didžiulę strateginę reikšmę. Neteisėta migracija, su kuria šiandien susiduria Lietuva – tai našta mūsų valstybei, o fizinis barjeras – tai viena svarbiausių priemonių siekiant likviduoti susidariusią ekstremaliąją situaciją, todėl ši užduotis turi būti įvykdyta maksimaliai greitai. Svarbu, kad  skirtingos politinės partijos šiam sprendimui taip pat pritaria, nacionalinis saugumas šiuo metu yra svarbiausias“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pagrindinis parengto įstatymo projekto tikslas – sudaryti būtinas teisines, finansines ir organizacines sąlygas skubiam fizinio barjero įrengimui, sukurti efektyvų sprendimų priėmimo ir reikalingų darbų organizavimo mechanizmą.

Vyriausybė priims esminius sprendimus dėl fizinio barjero įrengimo, projekto užsakovo ir projekto vykdytojo, jų funkcijų, konkrečių darbų atlikimo vietų, svarbiausiųjų fizinio barjero inžinerinių reikalavimų, darbų atlikimo terminų, finansavimo tvarkos ir kitų esminių su projekto vykdymu susijusių aspektų bei sąlygų.  

Fizinio barjero įrengimo projektas bus pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu.