BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gruodžio 8 d. Vilniuje vyks BMT Ministrų Pirmininkų formalus susitikimas

Data

2021 12 06

Įvertinimas
0
Baltijos šalys LT LV  EE shutterstock_145054711.jpg

Gruodžio 8 d. vyks Baltijos Ministrų Tarybos (toliau – BMT) Ministrų Pirmininkų formalus susitikimas Vilniuje, kurio metu bus aptartas Lietuvos, Estijos ir Latvijos  bendradarbiavimas ir nubrėžtos gairės kitų metų BMT bendradarbiavimui.

2021 metais BMT formatui pirmininkavo Lietuva. Kaip prioritetines sritis Lietuva buvo įvardinusi regioninio saugumo ir gynybos stiprinimą, kovą su dezinformacija, žaliąją darbotvarkę, tvarų strateginių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą bei branduolinę saugą, bei COVID-19 pandemijos valdymą.

Premjerė Ingrida Šimonytė kartu su kolegomis Estijos premjere Kaja Kallas ir Latvijos premjeru Krišjānis Kariņš susitikime aptars saugumo ir gynybos klausimus, ypatingą dėmesį skirdami Baltarusijos vykdomai hibridinei atakai, bendriems veiksmams ES lygiu, reaguojant į tokio pobūdžio hibridines atakas. Premjerai taip pat aptars Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienų klausimą, strateginius elektros, dujų ir transporto jungčių projektus, poreikį stiprinti šalių bendradarbiavimą įgyvendinant žaliąją ES darbotvarkę, pasidalins patirtimi suvaldant COVID-19 pandemijos plitimą, ypač atsižvelgiant į naujos Omikron atmainos plitimą.

2022 m. BMT formatui pirmininkaus Latvija, susitikimo metu bus aptarti ir Latvijos kitų metų pirmininkavimo prioritetai.