BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


I. Šimonytė ir U. Von der Leyen pokalbyje aptarta situacija ES ir Baltarusijos pasienyje

Data

2021 11 08

Įvertinimas
0
lrv uzsklanda.jpg

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė apie situaciją Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos pasienyje ir apie Baltarusijos vykdomą ataką prieš ES telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos pirmininke U. von der Leyen.

Pokalbio metu Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė pažymėjo, kad Lukašenkos režimas ir jėgos struktūros tikslingai „išvalė“ Minską nuo į Baltarusijos sostinę atskridusių potencialių nelegalių migrantų ir nukreipė juos į ES ir Baltarusijos pasienį prie Lenkijos.

„Tai, ką daro Baltarusijos jėgos struktūros, yra nusikaltimas prieš žmogiškumą. Europos Sąjunga turi reikalauti, kad Baltarusija bendradarbiautų su JTO ir tarptautinėmis organizacijomis bei leistų kilmės valstybių vyriausybėms susigrąžinti savo piliečius į kilmės valstybes. Pirmiausia, į Iraką. Šie žmonės tapo ne tik įrankiais, bet ir įkaitais“, – teigė I. Šimonytė.

Anot Premjerės, EK ir JTO turėtų padėti Irakui atlikti šį humanitarinį veiksmą repatriacinių skrydžių iš Baltarusijos būdu.

I. Šimonytė kartu pažymėjo, kad ES turi greičiau sankcionuoti Lukašenkos režimo sukurtų nelegalių migrantų gabenimo schemos dalyvius – asmenis, turizmo įmones, aviacijos kompanijas, Baltarusijos oro uostų administraciją ir orlaivių antžeminio aptarnavimo įmonę. „Jos visos yra schemos dalis“, – sakė Lietuvos Ministrė Pirmininkė.

Šįvakar situaciją ES-Baltarusijos pasienyje ir bendrus veiksmus Lietuvos premjerė aptars su Lenkijos ir Latvijos vyriausybių vadovais.