BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


I. Šimonytė su Lenkijos ir Latvijos premjerais aptarė bendrą atsaką į naujas Lukašenkos provokacijas pasienyje

Data

2021 11 08

Įvertinimas
0
LRV uzsklanda2.jpg

Lietuvos premjerė situaciją Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos pasienyje aptarė su Lenkijos premjeru M. Morawieckiu ir Latvijos premjeru K. Karinš. 

„Tarėmės dėl koordinuoto atsako dėl tarptautinės paramos ir sankcijų Baltarusijos režimui išplėtimo. Šita situacija yra nukreipta prieš ES ir jos tikslas yra manipuliuojant žmonių gyvybėmis ir orumu pasiekti visiškai ciniškų tikslų – sankcijų, kurios buvo nustatytos už Baltarusijos žmonių žmogaus teisių pažeidimus, atšaukimo“, – sakė Lietuvos premjerė. 

Šįvakar Lietuvos premjerė taip pat kalbėjosi ir su EK Prezidente U.von der Leyen. Pokalbio metu akcentuota, kad Europos Sąjunga turi reikalauti Baltarusijos bendradarbiavimo su JTO ir tarptautinės organizacijomis bei leisti nelegalių migrantų kilmės valstybių vyriausybėms susigražinti savo piliečius. 

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad šiuo metu padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra visiškai kontroliuojama. Šiandien premjerė buvo sukvietusi Lietuvos tarnybas aptarti situacijos pasienyje bei jų veiksmus esant situacijos eskalacijai.