BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


I. Šimonytė susitiko su Danijos premjere ir Europos Parlamento pirmininke

Data

2022 06 10

Įvertinimas
1
LRVK20220610-5.jpg

Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Danijos Ministre Pirmininke Mette Frederiksen, o taip pat su Europos Parlamento (EP) pirmininke Roberta Metsola. 

Lietuvos ir Danijos vyriausybių vadovės aptarė paramą Ukrainai, saugumo situaciją Europoje bei būtinus bendrus sprendimus artėjančiame NATO viršūnių susitikime.

„Esame ypač dėkingi Danijai už ilgametį įsitraukimą stiprinant Baltijos regiono saugumą, kurio svarba tiek mums, tiek visam NATO blokui dar labiau išaugo Rusijai užpuolus Ukrainą. Neatidėliotina parama ukrainiečiams ir NATO atgrasymo, aljanso rytinio sparno stiprinimas turi būti mūsų darbotvarkės prioritetais jau šiandien, jeigu tikimės ilgalaikės ir tvarios taikos Europoje“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikime su EP pirmininke R. Metsola aptartos ES aktualijos, Rusijos sukelto karo pasekmės. Premjerė I. Šimonytė padėkojo už Europos Parlamento paramą ES kandidatės statuso suteikimo Ukrainai klausimu.

Anot premjerės, tarptautinės bendruomenės solidarumas šiandien svarbus siekiant Ukrainos uostų atblokavimo.