BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


I. Šimonytės iniciatyva – regiono premjerų kreipimasis į socialinių tinklų kompanijas dėl Rusijos informacinio karo kurstymo

Data

2022 02 28

Įvertinimas
0
LRVK2022025-17.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerais atviru laišku kreipėsi į pasaulio didžiųjų socialinių tinklų kompanijų vadovus, ragindami užkirsti kelią Rusijos dezinformacijai apie karą Ukrainoje, skleidžiamai per šias platformas. Laišką inicijavo Lietuvos ministrė pirmininkė.

Keturių valstybių vadovai išplatino kreipimąsi į „Meta“ (buvusi „Facebook“), „Twitter“, „Google“ ir „YouTube“ vadovus, kuriuo atkreipia dėmesį į Rusijos karo veiksmų pateisinimą, šalies agresorės informacinių kanalų skleidžiamą melą ir tyčinę painiavą apie tikruosius įvykius Ukrainoje.

„Rusija ilgus metus žmonių galvose sėjo susipriešinimą ir nepasitikėjimą, manipuliavo tikrove, idant pasiektų savo politines užmačias. Šiandien matome tragiškas šio ilgai toleruoto proceso pasekmes – kol atimamos nekaltų ukrainiečių gyvybės ir jau nebe informaciniais, o tikrais ginklais griaunama valstybė, stengiamasi ne tik nuplauti karo sukėlėjų atsakomybę, bet ir pateisinti jų veiksmus“, – sakė Vyriausybės vadovė I. Šimonytė.

Laiške technologijų kompanijų vadovams keturių valstybių premjerai ragina stabdyti karą kurstančių, melagingą informaciją skleidžiančių paskyrų veikimą, Rusijos ir Baltarusijos vadovų, oficialių institucijų bei valstybės kontroliuojamos žiniasklaidos paskyras, skirti didesnį dėmesį faktų tikrinimo iniciatyvoms, paieškos algoritmų tobulinimui, jog vartotojai lengviau rastų patikimą informaciją. Baltijos ir Lenkijos valstybių vadovai taip pat siūlo savo specialistų pagalbą, siekiant identifikuoti melagienas skleidžiančius kanalus.

Be to, raginama demonetizuoti paskyras, kurios priklauso Rusijos ir Baltarusijos valdžios kontroliuojamiems dezinformacijos skleidėjams, t.y. neleisti pelnytis iš karo kurstymo. Laiške taip pat atkreipiamas dėmesys į socialinių tinklų ribojimus Rusijoje ir Baltarusijoje bei raginama atsispirti šių valstybių spaudimui cenzūruoti nepriklausomos žiniasklaidos ir aktyvių pilietinės visuomenės balsų paskyras.

 

Kreipimąsi galite rasti čia.